7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

علت داغ شدن لوله‌های پشت یخچال

علت داغ شدن لوله‌های پشت یخچال

 • علت داغ شدن لوله‌های پشت یخچال
 • عوامل موثر در داغ شدن لوله‌های پشت یخچال
 • اقدامات لازم در هنگام داغ شدن لوله‌های پشت یخچال
 • تعمیر یخچال و عیب یابی موتور آن

علت داغ شدن لوله‌های پشت یخچال


ناحیه پشت یخچال محل قرار گرفتن موتور یخچال است. در حالت عادی موتور یخچال برای کارکردن اندکی داغ می‌شود. اما میزان داغ شدن آن نباید زیاد باشد. داغ شدن بیش از حد موتور یا لوله‌های پشت یخچال، آسیب زیادی به یخچال وارد می‌کند. بنابراین حتما در صورت بروز چنین مشکلی باید آن را رفع کنید. در ادامه در مورد علت اصلی داغ شدن لوله‌های پشت یخچال و نحوه برطرف کردن آن صحبت می‌کنیم.

درخواست: نمایندگی تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک

عوامل موثر در داغ شدن لوله‌های پشت یخچال

همانطور که گفتیم داغ شدن موتور، آسیب‌های زیادی به یخچال وارد می‌کند. سوختن موتور مهم ترین آسیب است. داغ شدن کمپرسور یا لوله‌های پشت یخچال ظرف مدت یک هفته موجب سوختن موتور می‌شود. این در صورتی است که موتور یخچال جدید باشد. اگر قدیمی باشد حداکثر در طی 2 روز موتور از کار می‌افتد. بنابراین در صورت مشاهده چنین مشکلی حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید. در غیر اینصورت باید هزینه زیادی برای تعمیر بپردازید. موارد زیر مهم ترین علت‌های داغ شدن موتور یخچال هستند:

یکسره شدن موتور یخچال

یکسره شدن موتور، فشار زیادی به یخچال وارد می‌کند. اگر موتور یخچال بیش از 48 ساعت کار کند، از کار می‌افتد. همچنین یکسره شدن موتور، داغ شدن موتور و در نتیجه لوله‌های پشتی یخچال را سبب می شود. یکسره شدن یخچال به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. در مقاله دلایل یکسره شدن یخچال به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت کردیم. اما اصلی ترین دلیل یکسره شده یخچال، خالی شدن گاز یخچال است.

برای برطرف کردن این مشکل موتور باید بررسی گردد. همچنین مقدار گاز یخچال را چک کنید. اگر گاز یخچال تخلیه شده باشد، با یک تعمیرکار تماس بگیرید.تعمیر

خراب شدن فن کندانسور

فن، بخشی از کندانسور یخچال است. عمل اصلی فن، خنک کردن کندانسور برای ارائه عملکرد مناسب است. عملکرد کندانسور همانند رادیات است. کندانسور گاز خنک شده را از موتور به سایر قسمت‌های یخچال می‌برد. از این طریق یخچال خنک می‌شود. در صورتی که کندانسور خراب شود، گاز داخل آن خنک نمی‌شود. در نتیجه همین گاز به موتور باز گشته و موتور را داغ می‌کند. بنابراین فن کندانسور باید تعویض شود.

کثیف شدن کندانسور

کثیف شدن کندانسور

لوله‌های کندانسور در بخش پائین یخچال قرار گرفته اند. به مرور زمان کندانسور با گرد و غبار پوشیده می‌شود. این کثیفی مانع عملکرد صحیح کندانسور شده و سبب می‌شود لوله‌های کندانسور نتوانند گرما را خارج کنند. بنابراین گاز داخل لوله‌های کندانسور گرم می‌شود. کندانسور یخچال را هر چند وقت یکبار تمیز کنید تا با این مشکل مواجه نشوید.

توجه: تعمیر یخچال جنرال الکتریک

کار کردن بیش از حد موتور

علت یکسره شدن یخچال
کارکردن بیش از حد موتور یخچال

کار کردن بیش از حد موتور یخچال، داغ شدن لوله‌های پشت یخچال را سبب می‌شود. به طور مثال اگر یخچال در حالت  super freeze  و یا  super refrigerator قرار گیرد، موتور به اجبار بیش از حد معمول خود کار می‌کند. این جریان در دراز مدت سبب داغ شدن موتور یخچال می‌شود. چرا که موتور بیش از ظرفیت خود کار کرده است. تنظیم دمای یخچال در درجه بالا نیز سبب بروز این مشکل خواهد شد. بنابراین بهتر است یخچال را روی تنظیمات مناسب قرار دهید.

درخواست: تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

وضعیت قرار گیری یخچال

اگر یخچال در محیطی گرم قرار بگیرد و یا فاصله صحیح آن با محیط اطراف رعایت نشود، لوله‌های پشت یخچال داغ می‌شوند. یخچال نباید در کنار اجاق گاز و یا زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. بهترین دما برای قرار گرفتن یخچال در محیط، 20 تا 27 درجه سانتی گراد است. اگر محیط بیش از حد گرم باشد، موتور همیشه گرم می‌ماند. این موضوع علاوه بر سوختن موتور و گرم شدن لوله‌های پشت یخچال، سبب گرم شدن یخچال و فاسد شدن مواد غذایی می‌شود.

خراب شدن رله استارت موتور

رله استارت، یکی از قطعات یخچال است که در کنار موتور قرار دارد. اگر این قطعه دچار مشکل شود، موتور به مرور داغ می‌شود. این موضوع سبب خنک نشدن فضای داخلی یخچال می‌شود. در نتیجه موتور توانایی سرد کردن یخچال را از دست داده و علاوه بر داغ شدن لوله‌های پشت یخچال، موتور نیز می‌سوزد.

اقدامات لازم در هنگام داغ شدن لوله‌های پشت یخچال

اگر متوجه بروز چنین مشکلی در یخچال خود شدید، برای جلوگیری از آسیب به موتور یخچال موارد زیر را دنبال کنید:

 1. در قدم اول مواد غذایی را به یخچال دیگری انتقال دهید.
 2. یخچال را از برق کشیده و اجازه دهید چند ساعت استراحت کند.
 3. کندانسور یخچال را تمیز کنید تا جریان هوا در بین لوله‌ها به خوبی انجام شود.
 4. رله استارت و اورلود کمپرسور باید بررسی شود.
 5. یخچال را در جای سرد قرار دهید و دمای یخچال را تنظیم کنید.
 6. در آخر مجددا یخچال را به برق بزنید و اجازه دهید چند ساعتی کار کند. در صورتی که مشکل برطرف نشده باشد، آن را از برق خارج کرده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

توجه: تعمیر یخچال فریجیدر


تعمیر یخچال و عیب یابی موتور آن


اگر متوجه بروز مشکل گفته شده در یخچال خود شدید، آن را از برق خارج کرده و با متخصصین آرا سرویس تماس بگیرید. آرا سرویس ارائه دهنده خدمات تضمینی تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید در محل است. تنها کافیست با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید. ما در کوتاه ترین زمان مشکل یخچال شما را در منزل برطرف خواهیم کرد.


کلام آخر


داغ شدن لوله‌های پشت یخچال، به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. خراب شدن فن کندانسور، کثیفی کندانسور، کار کردن بیش از حد موتور، قرار دادن یخچال در محیط گرم، خرابی رله استارت و یکسره شدن یخچال، از مهم ترین عوامل داغ شدن لوله‌های یخچال است.

در صورت بروز چنین مشکلی، حتما به دنبال تعمیر آن باشید. چرا که ماندن یخچال در این وضعیت، باعث سوختن موتور و آسیب به یخچال می‌شود. برای تعمیر یخچال و برطرف کردن مشکل داغ شدن لوله‌ها، با مشاورین آرا سرویس تماس بگیرید. آرا سرویس با بهره مندی از تیم مهندسی مجرب و آموزش دیده ، با هزینه‌ای مناسب یخچال شما را تعمیر خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان