7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی وسیله‌ای بسیار پرکاربرد است، که در دهه اخیر نیاز آن برای همه به اثبات رسیده است. یک ماشین ظرفشویی هر چقدر هم که از برندی خوب باشد، بایستی نحوه‌ای نگهداری آن و یا مشکلات رایج را بدانیم، تا بتوانیم به بهترین شکل از آن استفاده کنیم، و کمتر دچار دردسر شویم. در این متن به شش مشکل رایجی که ممکن است در ماشین ظرفشویی بروز دهد، اشاره خواهیم کرد، تا بتوانید به بهترین شکل شناسایی و عیب‌یابی را انجام دهید.

 

 • تعمیر ماشین ظرفشویی
 • مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی و عیب یابی آن
 • چرا ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی شوید؟
 • چرا صدای ماشین ظرفشویی زیاد است؟
 • چرا  ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند؟
 • چرا آب از ماشین ظرفشویی چکه می کند؟
 • چرا ماشین ظرفشویی آب گیری نمی کند؟
 • چرا ماشین ظرفشویی کار نمی کند؟
 • تعمیر ماشین ظرفشویی توسط تیم خدمات آرا سرویس در محل


شش مشکل رایج در ماشین ظرفشویی


 

چرا ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی‌شوید؟

سه دلیل عمده برای تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی وجود دارد:

اولین دلیل که باعث بروز این مشکل‌ می‌شود،کم بودن فشار آب ورودی و یا رسوب کردن املاح در بازوهای اسپری است.

دلیل دوم:فرسودگی قطعات ماشین ظرفشویی است،.با سرویس کردن ماشین ظرفشویی این مشکل را برطرف کنید

دلیل سوم ترشح قطعه واشر است. اگر مشکل از این بخش باشد باید تعویض شود.

چرا صدای ماشین ظرفشویی زیاد است؟

زیاد بودن صدا در این وسیله طبیعی است.بنابراین جای نگرانی نیست.اما اگر فکر می‌کنید بیش از حد صدا تولید‌ می‌کند باید به یک تعمیرکار نشان دهید.خراب بودن پمپ ماشین ظرفشویی باعث افزایش صدا ‌می‌شود، با تعویض این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.از طرفی تراز نبودن ماشین ظرفشویی در ایجاد صدای زیاد آن دخیل است.

چرا ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی‌کند؟

در صورت بروز چنین مشکلی ماشین ظرفشویی را خاموش کنید اگر آب را تخلیه نمی‌کند، مونتاژ سوپاپ خراب شده است.خراب شدن پمپ‌ماشین ظرفشویی و یا ایراد در موتور تخلیه نیز موجب بروز این مشکل می‌شود.برای تعمیر ابتدا عیب‌یابی کرده و علت را بررسی کنید، و در صورت لزوم  موتور تخلیه باید تعویض گردد.

چرا آب از ماشین ظرفشویی چکه می‌کند؟

علت این مشکل شیلنگ ماشین ظرفشویی است.بررسی کنید شیلنگ خارج و یا پاره نشده باشد.ایراد در پمپ ماشین ظرفشویی نیز باعث چکه کردن آب می‌شود.در این صورت پمپ باید تعویض گردد. اگر هیچ‌ یک از موارد گفته شده دلیل بروز نبود، واشر درب را چک کنید.شاید شل یا خراب شده باشد.که باید تعویض گردد.

چرا ماشین ظرفشویی آب‌گیری نمی‌کند؟

آب‌گیری نکردن و یا متوقف‌شدن آب‌گیری در حین کار از دیگر مشکلات ماشین ظرفشویی است دلیل بروز این مشکل،خراب شدن شیر ورودی است.اگر در این قسمت و در قطعات شناور و سوئیچ ماشین ظرفشویی شیء خارجی گیر کرده باشد عملیات آب‌گیری انجام نشده و حتی ممکن است متوقف گردد.برای رفع آن قطعات شناور باید تعویض شده و شیر ورودی تعمیر گردد.

چرا ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند؟

اگر ماشین ظرفشویی از کار افتاده باشد در مرحله‌اول اتصالات برق را بررسی کنید و مطمئن شوید برق جریان دارد یا خیر.در غیر این صورت باید واشر‌های درب چک شود.اگرواشر‌های درب خراب شده و درب محکم نشود باید تعویض گردد.


تعمیر ماشین ظرفشویی توسط تیم خدمات آرا سرویس در محل


تیم تخصصی آرا سرویس ارائه‌دهنده خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی است.آراسرویس با برخورداری از بهترین تیم و در کمترین زمان ممکن، ماشین لباسشویی شما را تعمیر خواهد کزد. در صورتی که با هر یک از مشکلات بالا مواجه شدید می‌توانید از خدمات در محل آرا سرویس برای تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

 


نتیجه گیری


مشکلات رایج ماشین ظرفشویی در بالا گفته شد، با دانستن این مشکلات به صورت نسبی می‌توانید عیب یابی ماشین ظرفشوسس خودتان را انجام دهید، در صورت مشاوره و یا درخواست تعمیرکار می‌توانید، اطلاعات را در فرم ثبت درخواست وارد نمایید، تا با شما تماس بگیریم.

 

 

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان