7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیر کولر آبی

به طور کلی امروزه از دو نوع سیستم سرمایشی استفاده می شود که یکی گازی و دیگر آبی است کولر آبی، مهم ترین وسیله در ایجاد هوای مطلوب در منزل و فصل تابستان است. معمولاً افراد این نوع سیستم سرمایشی را ترجیح می دهند چرا که در کنار اندک معایبی که دارد مزایای زیادی نیز داراست؛ مهم‌ترین آن کم‌ هزینه بودن آن است. در ادامه متن در مورد مشکلات رایج و طریقه عیب‌یابی آن صحبت خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید:

  • تعمیر کولر آبی
  • تعمیر کولر آبی و چگونگی آن
  • مشکلات عمده ی کولر های آبی چیست و چگونه تعمیر می‌شود؟
  • تعمیر کولر آبی در محل
  • نتیجه گیری
تعمیر و سرویس کولر آبی

 

 


مشکلات رایج کولر‌های آبی چیست و چگونه تعمیر می‌شود؟


 

روشن نشدن کولر: گاهی اوقات این اتفاق برای کولر ما رخ می‌دهد که با روشن نمودن، کولر کار نمی‌کند. احتمالا در این مورد فکر می‌کنیم کولر سوخته است.اما در بعضی از مواقع این طور نیست. یکی از عمده دلایلی که ممکن است کولر روشن نشود خرابی فیوز در کولر است. در این هنگام می‌بایست فیوز کولر تعویض شود. دلیل دوم ایجاد قطع شدگی در سیم‌های فاز و یا نول در داخل کولر است. در این حالت اصطلاحا سیم کشی در کولر مشکل دارد که باید بازدید و برطرف شود. دلیل سوم، از کار افتادن پمپ کولر است، که عمل آبرسانی را انجام نمی‌دهد، در این حالت بایستی پمپ آب کولر تعویض گردد، چون در غیر این صورت می‌تواند مشکلاتی جدی را به بار آورد.

باد داغ با روشن شدن کولر: دومین بروز مشکل که نشان می‌دهد کولر شما نیاز به تعمیر دارد، باد داغ است. در این مورد هنگامی که شما کولر را روشن می‌کنید معمولا باد داغ زده و مشکل آفرین است. در این هنگام، مشکل داخلی در کولر ایجاد شده و احتمالا مشکل از تشتک در کولر شماست. این مورد با نرسیدن آب به کولر همراه است که موجب ایجاد این مشکل می‌شود. حتی ممکن است شناور کولر دچار رسوب و گرفتگی شده باشد. اگر این مشکل ادامه پیدا کند احتمال سوختن کولر و یا خسارات جدی‌تر وجود دارد. از این رو تعمیر کولر آبی امری ضروری است.

باد خنک با کیفیت کم: گاهی باد کولر داغ نیست اما خنک هم نیست. در این مورد مشکل از موارد بالا نبوده و به چند دلیل این اتفاق رخ می‌دهد که اصلی‌ترین آن شل یا سفت شدن تسمه پروانه کولر است.

نیم سوز شدن موتور کولر: این مورد معمولا در بیشتر کولر‌هایی که به طور مرتب سرویس نمی‌شود رخ می‌دهد. اگر کولر خود را مدت طولانی خریداری کرده و از آن استفاده می‌کنید حتما به طور مرتب آن را سرویس نمایید. چرا که به طور معول در کولر آبی‌های قدیمی این مشکل بیشتر رخ می‌دهد. از طریق اندازه‌گیری جریان می‌توان پی‌برد که کولر نیم سوز شده است یا خیر. از طریق بازدید و تعویض سیم پیچی موتور می‌توان این مورد را برطرف نمود که اصولا هر فردی قادر به انجام آن نبوده و فقط باید از فرد متخصص کمک گرفت.

تک دور بودن کار موتور: این مورد شایع ترین نوع خرابی در کولرهای آبی است که در آن موتور کولر فقط در دور تند یا کند کار می کند. در این حالت علت اصلی یا از موتور و دور آن است و یا از کلید تبدیل است که امکان خرابی آن زیاد است.

صدای بلند کولر: این مشکل معمولا آزار دهنده است، چرا که صدای کولر از حالت عادی بلندتر شده و مشکل ایجاد میکند. خراب شدن پولی‌ها، خراب بودن تسمه،تراز نبودن کولر، مشکل یاتاقان،تاب داشتن فن پروانه و… از دلایل اصلی در صدای بالای کولر می باشد. که باید بررسی شود.

در متن بالا تعدادی از ایراد‌های کولر آبی را که نیاز به تعمیر فوری دارد را بیان نمودیم. اما فقط موارد بالا نبوده و این‌ها عمده‌‍ترین مشکلات در کولرهای آبی است. به طور کلی باید بگوییم که اگر کوچک‌ترین مشکل در کولرهای آبی مشاهده نمودید حتماً اقدام به سرویس آن کنید تا مشکل گسترش پیدا نکند.

 


تعمیر کولر آبی در محل


کولر آبی از سرویسهای خنک‌کننده‌ای است که معمولا جا به جایی آن بسیار سخت و دشوار است. از این رو ما متخصصانی داریم که به تعمیر کولرآبی در محل می‌پردازند. این موضوع سبب می‌شود تا شما نیازی به آوردن کولر به محل تعمیر نداشته باشید و به راحتی از طریق تماس با ما کولر خود را مورد بازدید متخصصان ما قرار دهید. این موضوع سبب می‌شود تا کار شما در کوتاه‌ترین زمان انجام شده و مشکل کولر شما برطرف شود.

 


نتیجه گیری


کولر آبی از سرویسهای خنک کننده‌ای است که معمولا جا به جایی آن بسیار سخت و دشوار است. از این رو ما متخصصانی داریم که به تعمیر کولرآبی در محل می‌پردازند. این موضوع سبب می‌شود تا شما نیازی به آوردن کولر به محل تعمیر نداشته باشید و به راحتی از طریق تماس با ما کولر خود را مورد بازدید متخصصان ما قرار دهید. این موضوع سبب می‌شود تا کار شما در کوتاه‌ترین زمان انجام شده و مشکل کولر شما برطرف شود.

 

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان