7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیر یخچال فریزر

یخچال فریزر همانند دیگر لوازم برقی ممکن است بر اثر سهل انگاری در جابجایی، تمیز کردن و یا استهلاک قطعات یخچال به مرور زمان کارایی خود را از دست دهد. از این رو در هنگامی که با خرابی یخچال فریزر مواجه می‌شوید می‌بایست اطلاعاتی پایه در زمینه نگهداری یخچال داشته باشید  تا به افزایش طول عمر آن کمک کنید، در این متن به بروز  چند مشکل عمده و طریقه عیب یابی آن اشاره خواهیم کرد،  در ادامه با ما همراه باشید:

  • تعمیر یخچال فریزر
  • داغ شدن دیواره ی یخچال فریزر و علت آن
  • خنک نکردن یخچال
  • بالا بودن صدای یخچال
  • یکسره کار کردن یخچال
  • خراب شدن درب یخچال فریزر
  • یخچال روشن نمی شود
  • تعمیر یخچال فریزر در محل

تعمیر یخچال فریزر


داغ شدن دیواره یخچال فریزر و علت آن

داغ شدن دیواره یخچال فریزر را ما در اکثر مواقع در رابطه با یخچال‌های مختلف مشاهده می کنیم. از این رو می توان گفت رایج‌ترین مشکلی است که می تواند در یخچال فریزر رخ دهد. اگرچه مقدار مناسبی داغ‌شدن برای یخچال مفید بوده و می تواند از زنگ زدگی و یا رطوب در یخچال جلوگیری کند اما همیشه خوب نیست و داغ شدن بیش از حد می تواند باعث بروز یک مشکل شود. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، ابتدا یخچال را در جای مناسبی قرار داده و سعی کنید فاصله آن با دیوار و محیط اطراف را حفظ کرده و در فاصله ی 10 سانتی متری قرار داشته باشد. در صورتی که با اجرای این اقدامات همچنان یخچال داغ بود با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

خنک نکردن یخچال

یکی از مشکلات رایج یخچال، خنک نکردن آن است؛ به ویژه اگر این اتفاق در تابستان رخ دهد مشکل بزرگ‌ تر خواهد شد. دلیل خنک نکردن یخچال فریزر و یا یخ نزدن مواد غذایی خراب بودن یکی از قطعات سرمازا در یخچال و یا تخلیه شدن گاز یخچال است. در برخی مواقع کاهش سرمای یخچال می تواند دلیلی بر نشتی گاز یخچال باشد که در این صورت می بایست گاز یخچال را شارژ نمایید. از طرفی تمیز کردن یخچال در سرد ماندن و سالم ماندن آن نقش دارد. پیشنهاد ما این است لوله های کندانسور (به صورت عمده به لوله‌هایی که تبدیل بخار به مایع را انجام می‌دهند؛ و در پشت یخچال قرار دارند، گفته می‌شوند) یخچال را هر چند وقت یکبار تمیز نمایید.

بالا بودن صدای یخچال

کمپرسور کندانسور یخچال

صدای خفیف در یخچال فریزر معمولا طبیعی است. از این رو اگر صدای یخچال شما طبیعی است یخچا‌ل‌تان سالم بوده و مشکل خاصی نخواهد داشت. اما اگر احساس می کنید صدای یخچال اندکی زیاد است حتما در سدد تعمیر آن باشید. دلایل مختلفی برای صدای زیاد یخچال وجود دارد که می‌توان به فن‌های کمپرسور، اواپراتور و کندانسور اشاره نمود. این قسمت ها معمولا در قسمت پشتی یخچال قابل مشاهده بوده و اصولا وجود عیب در این قسمت‌ها است که موجب تولید صدای بیش از حد از یخچال می شود. معمولا صدای یخچال به همراه لرزش نشان دهنده ی مشکل در کمپرسور یخچال می باشد. با تعویض کمپرسور یخچال این مشکل برطرف خواهد شد. بیشترین درصد ایجاد این مشکل در یخچال های قدیمی است.

یکسره کار کردن یخچال

اصولا با بروز این مشکل، یخچال به درستی کار نکرده و یکسره کار می کند. در واقع سیستم اتوماتیک آن که وظیفه تعادل سرمایش یخچال را دارد به هم خورده است. در صورتی که این مشکل پیش آید علاوه بر کاهش عمر یخچال موجب افزایش مصرف برق نیز می شود. معمولا در دو حالت متفاوت ممکن است رخ دهد که در اولین حالت یخچال سرما داشته و در دومین حالت سرما ندارد. تعویض ترموستات و کمپرسور یخچال می تواند در برطرف کردن این مشکل دخیل باشد.

خراب شدن درب یخچال فریزر

خراب شدن درب یخچال از دیگر مشکلاتی است که احتمالا با آن مواجه خواهید شد. درب نقش اصلی را د ر حفظ دما و گاز یخچال بازی می کند که در صورت خرابی با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد. احتمالا نیاز باشد درب یخچال را کلا تعویض کنید. البته ما به شما پیشنهاد می کنیم این کار را نکرده و با تعویض لولا ها و یا لاستیک درب یخچال اکتفا نمایید.

یخچال روشن نمی شود

در این هنگام احتمالا فکر می کنید یخچال سوخته است و باید یخچالی جدید تهیه نمایید.اما اینطور نیست. ممکن است مشکل از سیستم برق رسانی یخچال باشد. در صورتی که این سیستم سالم باشد باید عیب را در کمپرسور یخچال بیابید. از آنجایی که این قطعه بسیار مهم بوده و عامل روشن شدن یخچال است؛ در صورت خرابی می تواند مانع روشن شدن یخچال شود. البته برد الکتریکی نیز در این مورد دخیل بوده و در این هنگام نیاز به تعمیر برد الکتریکی احساس می شود.


تعمیر یخچال فریزر در محل


 آرا سرویس ارائه دهنده بهترین خدمات تعمیر یخچال فریزر در محل می تواند به صورت تضمینی یخچال شما را تعمیر نموده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل را برطرف نماید. برای تعمیر یخچال فریزر خود از طریق ثبت درخواست در سایت یا شماره های درج شده مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.


نتیجه گیری


در صورتی که یخچال فریزر شما دچار مشکل خاصی شده است. با روش های گفته شده در بالا می توانید عیب آن را شناسایی کرده و در جهت رفع آن نیز از تیم خبره ما هم بهره‌مند گردید.

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان