7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر و سرویس پکیج دیواری

با گسترش تجهیزات گرمایشی، برای گرم کردن آب و  فضای محیط  پکیج یکی از گزینه‌های مناسب است، کاربرد این وسیله گرمایشی با توجه به حجم کم  و کارایی بالای پکیج، نیاز به این وسیله گرمایشی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. با توجه به تجربه ای که در این زمینه در مورد بروز مشکلات زیادی که اکثرا با آن مواجه شده ایم، لیستی از مشکلات رایج و طریقه عیب یابی آن را در متن زیر آورده ایم، پس  با ما همراه باشید

 • تعمیر پکیج دیواری
 • مشکلات رایج در پکیج دیواری و رفع آن
 • چرا پکیج گرمای مطلوب ندارد؟
 • چرا با وجود آب مصرفی مناسب سیستم گرمایش کار نمی‌کند؟
 • دلیل انفجار در پکیج به هنگام روشن شدن چیست؟
 • دلیل افت فشار آب در مدار سیستم گرمایشی پکیج چیست؟
 • دلیل نوسان آبگرم در پکیج دیواری چیست؟
 • دلیل تنظیم نبودن فشار مدار در گرمایش چیست؟
 • چرا دمای مدار گرمایش با دمای آب مصرفی یکسان نیست؟
 • تعمیر پکیج دیواری در محل
تعمیرات و نصب پکیج

مشکلات رایج در پکیج دیواری و رفع آن


پکیج نقش مهمی را در خانه ایفا می‌کند بنابراین سالم ماندن آن و رفع مشکلات به‌ وجود آمده، امری بسیار ضروری است. به منظور افزایش طول عمر پکیج، در شروع فصل سرما پیشنهاد می‌شود که سرویس انجام گردد.

چرا پکیج گرمای مطلوب ندارد؟

 • شعله پکیج کم است: در صورتی که شیر ورودی تنظیم نشده باشد باعث کاهش شعله پکیج می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل پکیج باید هواگیری شود. اگر لوله توسط هوا مسدود شده باشد پکیج گرم نمی‌شود.
 • رسوب کردن املاح: در صورتی که لوله‌های پکیج با رسوب املاح مسدود شده باشد، جریان آب گرم به پکیج قطع شده و در نتیجه گرمای مطلوب ندارد. رسوب زدایی پکیج راه حل این مشکل است.
 • دودکش نامناسب: استفاده از دودکش مناسب در برطرف کردن مشکل گرم نشدن پکیج تاثیر زیادی را در بر دارد.

چرا با وجود آب مصرفی مناسب سیستم گرمایش کار نمی‌کند؟

اگر سیستم گرمایش به خوبی کار نمی‌کند.باید از طریق عیب‌یابی دلیل اصلی آن مشخص شود. این مشکل با مورد فوق دارای دلایلی مشابه هستند.اما خراب بودن پمپ، خراب بودن فلوسوئیچ پکیج دیواری، باز ماندن سوپاپ و همچنین خراب شدن شیر ورودی در پکیج دیواری دلایل دیگر به وجود آورنده در این مشکل می‌باشد.

دلیل انفجار در پکیج به هنگام روشن شدن چیست؟

اگر صدایی شبیه  انفجار در پکیج شنیدید، بایستی به دنبال دلیل آن در فشار گاز و شیر ورودی بگردید. مهم ترین دلیل صدای انفجار در پکیج دیواری به هنگام روشن شدن، تنظیم نبودن الکترود جرقه زن و مشعل است. علاوه بر این خراب بودن دودکش و مشکلات مربوط به فشار گاز و همچنین مسدود شدن سوراخ‌های مشعل دلایل، دیگری بر ایجاد صدای انفجار از پکیج دیواری است. برای جلوگیری از این مشکل فشار گاز باید به طور مرتب چک شود.

دلیل افت فشار آب در مدار سیستم گرمایشی پکیج چیست؟

دو دلیل عمده در افت فشار آب در مدار سیستم گرمایشی وجود دارد:

 1. مدار سیستم گرمایشی پکیج دیواری، نشتی دارد که باید بررسی و رفع شود.
 2. وجود هوا در مدار گرمایش (در اصطلاح هواگیری کردن).

چنانچه مدار سیستم گرمایش دچار افت فشار است برای تشخیص دلیل اصلی و عیب یابی از یک تعمیر کار متخصص کمک بخواهید.

دلیل نوسان آبگرم در پکیج دیواری چیست؟

نوسان آب در پکیج دیواری یکی از مشکلات عمده می‌باشد. چند دلیلی که باعث بروز این مشکل است شامل: زیاد بودن ارتفاع شعله ،استفاده همزمان از چند شیر مصرفی، خراب بودن شیر‌های پکیج و همچنین کم بودن فشار آب از مواردی است که نوسان آبگرم در پکیج دیواری را به وجود می‌آورد.

دلیل تنظیم نبودن فشار مدار در گرمایش چیست؟

هنگامی که دمای پکیج دیواری افزایش پیدا می‌کند، فشار مدار نیز افزایش پیدا کرده و موجب بروز مشکلاتی در پکیج دیواری می‌شود. بنابراین  بهتر است عیب‌یابی پکیج را به یک تعمیر کار حرفه‌ای بسپارید تا دلیل اصلی آن مشخص شود. خراب بودن یا تنظیم نبودن فشار آب در پکیج دیواری، مسدود شدن شیلنگ منبع انبساط و یا یکسان نبودن منبع انبساط با حجم آب رایج ترین دلایل است.


خدمات شرکت آرا سرویس در رابطه با پکیج دیواری و دیگر سیستم‌های گرمایشی


سرویس پکیج دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای انجام گردد.آرا سرویس نمایندگی مجاز تعمیر پکیج دیواری و دیگر سیستم‌های گرمایشی در محل،کلیه خدمات را تضمین نموده و بهترین تعمیرکاران را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر برای تعمیر پکیج دیواری به دنبال تعمیرکاری مطمئن هستید با ما تماس بگیرید.


کلام آخر


با توجه به اهمیت نقش پکیج دیواری سرویس آن باید به موقع انجام شود. برای تعمیر پکیج دیواری بوتان و سایر برند‌ها ابتدا عیب‌یابی از پکیج انجام می‌شود. در مقاله فوق دلیل گرم نشدن پکیج دیواری،خراب شدن قسمت‌های مختلف پکیج و نحوه تعمیر و… آن گفته شد.

آراسرویس با تیمی متخصص در تمام نقاط تهران و کرج  دستگاه شما را در کمترین زمان ممکن تعمیر کرده و آرامش خاطر را هم در زمینه تامین قطعات ارجینال و هم ضمانت تعمیرات برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان