7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر و سرویس شومینه

با سرد شدن هوا مهم‌ترین اقدامی که می‌بایست انجام گیرد استفاده از سیستم گرمایشی مناسب است. یکی از پرکاربرد‌ترین ابزاری که برای گرم کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرد شومینه است. اما قبل از هر چیزی ابتدا می‌بایست با روش صحیح نصب شومینه و برطرف کردن مشکلات آن آشنا باشید.برای سرویس کردن شومینه خود حتما می‌بایست از یک فرد متخصص کمک بگیرید. چرا که در صورت خرابی ممکن است شما متوجه نشوید و یا مهارت کافی در زمینه تعمیر و سرویس آن را نداشته باشید. به همین علت از آن جایی که لوازم گرمایشی پر خطر هستند حتما برای سرویس و یا نصب از یک فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا با مشکلات جدی مواجه نشوید. در ادامه با ما همراه باشید:

 • تعمیر و سرویس شومینه
 • تعمیر و سرویس شومینه چگونه است؟
 • هزینه سرویس شومینه چقدر است؟
 • در چه صورتی باید از یک فرد متخصص کمک گرفت؟
 • مزایای استفاده از خدمات سرویس شومینه چیست؟
 • نتیجه گیری
تعمیر موتور خانه،پکیج،شوفاژ و شومینه

تعمیر و سرویس شومینه


تعمیر و سرویس شومینه چگونه است؟

برای تعمیر و سرویس شومینه اقدامات زیادی را می‌بایست انجام دهید. امروزه با توجه به افزایش استفاده از شومینه باید دقت بسیاری در نصب و نگهداری از آن انجام دهید تا با مشکلات جدی و خطرناک مواجه نشویم. یکی از دلایل استفاده از شومینه در بسیاری از منازل زیبایی در کنار گرم کردن منزل است. اما همان قدر که زیبایی را چند برابر کرده و گرمای مطلوبی را در محیط حاکم می سازد می تواند خطر آفرین واقع شود. به طور مثال اگر اتصال شیر گاز به شومینه به درستی صورت نگیرد، می‌تواند موجب نشت گاز و تجمع آن در خانه شده و خسارات جانی بر جای بگذارد. بنابراین اصرار ما بر مراجعه به افراد متخصص برای نصب و سرویس به همین علت است. اما چه زمانی شومینه شما نیاز به تعمیر و سرویس دارد؟ در متن زیر به این موضوع پرداخته شده است:

 • در صورتی که شمعک یا شعله شومینه شما روشن نشود حتما می‌بایست مشکل بررسی شده و اقدام به رفع آن نمود.

 • اگر در هنگام نصب دمای شومینه به درستی تنظیم نشده و یا از حالت تنظیم خارج شده باشد در این صورت می‌بایست آن را سرویس کرده و مشکل را برطرف نمایید.

 • در صورتی که شومینه شما دچار نوسان حرارت بوده و شعله یکسانی ندارد حتما اقدام به سرویس آن نمایید چرا که می تواند خطر آفرین واقع شود.

 • در صورتی که شعله شومینه به طور ناگهانی خاموش شد، و روشن نشد نیز باید توسط فرد متخصص بازدید شده و مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه سرویس شومینه چقدر است؟

 شاید این سوال برای شما پیش آید که هزینه سرویس و تعمیر شومینه چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هزینه سرویس به میزان خرابی و قطعه خراب شده بستگی دارد. به طور مثال شومینه دارای قطعاتی نظیر فندک، جرقه زن، شعله و همچنین ترموکوپل است. از این رو می‌بایست ابتدا مشخص شود که مشکل از کدام قسمت است. اگر مشکل خاصی باشد معمولا هزینه بیشتری را در بر دارد. اما در صورتی که تنها سرویس باشد و شومینه شما با بروز مشکلی خاص مواجه نشده باشد، هزینه آن کم‌تر است.

در چه صورتی باید از یک فرد متخصص کمک گرفت؟

در حالت کلی شما برای تعمیر، نصب و حتی سرویس شومینه باید الزاما از یک فرد متخصص استفاده نمایید تا خطری شما را تهدید نکند. اما در متن زیر مواردی را خواهیم گفت که در صورت مشاهده می‌بایست حتما در اسرع وقت به مشاور و متخصص مراجعه نمایید:

 • در حالت کلی شمعک شومینه می‌بایست 10 تا 15 ثانیه در هنگام روشن سازی نگهداری شود. در صورتی که پس از زمان گفته شده شعله شما مجددا خاموش شد، بایستی توسط یک کارشناس بررسی گردد.
 • یک شومینه سالم باید در سه حالت کم، متوسط و زیاد روشن باقی بماند. اگر حرارت را در این سه حالت تغییر داده و شومینه خاموش شد مشکل می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد.
 • مهم‌ترین نکته، خاموش شدن ناگهانی شومینه است. در این صورت به احتمال بسیار بالا مشکل از ترموکوپل است که مهم‌ترین قطعه در شومینه و تمامی لوازم برقی است. در صورت مشاهده چنین موضوعی از متخصص کمک بگیرید.
 • به طور کلی نیز بهتر است وصل بودن باطری جرقه‌زن را چک نموده و اتصال گاز به شومینه را چک نمایید.

مزایای استفاده از خدمات سرویس شومینه چیست؟

همان‌طور که گفته شد سرویس شومینه باید توسط متخصص انجام شود. اما ضرورت این کار چیست و چرا باید شومینه توسط این افراد سرویس شود؟

 اولین مسئله مبحث ایمنی است. مسلما هنگامی که شما دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر و سرویس شومینه نداشته باشید ممکن است نه تنها به حل مشکل نپردازید، بلکه خسارات بیشتری را به آن وارد کنید که این موضوع مستقیما موجب ایجاد خطر می‌شود.

 دومین مورد این است که فرد متخصص در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند مشکل شما را به طور حرفه ای و مطمئن برطرف کند از طرفی یک فرد ماهر در این زمینه به راحتی و با استفاده از ابزار مناسب شومینه شما را نصب و سرویس کرده و تمامی مشکلات را در شومینه برطرف خواهد کرد.


نتیجه گیری


در مقاله بالا در مورد چگونگی نصب و سرویس شومینه سخن گفتیم. در پایان باید به شما بگوییم لوازم گرمایشی از نظر ایمنی بسیار خطرناک هستند. و مسلما استفاده از سیستم گرمایشی در فصل های سرد سال امری مهم و حیاتی است. توصیه ما به شما با توجه به مطالب گفته شده این است که حتما قبل از شروع سرما شومینه قدیمی خود را به طور کلی توسط افراد متخصص سرویس کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید تا با مشکل مواجه نشده و بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

 

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان