7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیر کولر گازی و اسپیلت

تعمیر کولر گازی و اسپیلت

از آن‌جایی که کولر گازی بسیار پر هزینه است نباید بگذارید به راحتی خراب شود. چرا که می‌تواند هزینه‌های زیادی را بر دوش شما بگذارد. یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از خراب شدن کولرگازی سرویس دوره‌ای آن است که معمولا قبل از شروع فصل باید انجام دهیم، در این متن مشکلات رایج و نحوه‌ای عیب یابی آن را توضیح دادیم، تا شما بتوانید نسبت به مسائل معول در کولر گازی تا حدودی مسلط شویند. با ما همراه باشید.

  • تعمیر کولر گازی
  • مشکلات عمده در کولر گازی
  • تعمیر کولر گازی در محل
  • نتیجه گیری

 

 


مشکلات عمده در کولر گازی


خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مشکل کولر گازی خود را بررسی کنید. اما توجه کنید در صورتی که با یکی از مشکلات زیر مواجه شدید تا حد امکان خود اقدام به برطرف سازی آن نکنید. چرا که از آن جایی که کولر گازی دارای سیستمی تقریبا پیچیده است می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی عمده‌‍تر شود. اما مشکلاتی که برای بیشتر کولر گازی‌ها به وجود می‌آید موارد زیر است:

عدم خروج هوای خنک از کولر گازی: این مشکل را ما در کولرهای آبی نیز مشاهده می‌کنیم اولین اقدام بررسی و اطمینان از باز بودن دریچه‌های کولر گازی و ترموستات کولر است. در صورتی که مشکل از این قسمت نبود احتمالاً مشکل کولر گازی شما از فیلتر هوا است. مسدود شدن فیلتر هوا مهم‌ترین عامل در پخش باد گرم از کولر گازی است.

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی:  بروز این مشکل عدم پاکسازی به موقع فیلتر و کثیف بودن آن مطرح است. اما تنها این موضوع سبب بروز این مشکل نمی‌شود بلکه ممکن است مشکل از برد کولر،ترموستات یا کمپرسور باشد. در این صورت حتماً می‌بایست از یک متخصص کمک بگیرید تا مشکل را بررسی کرده و تشخیص دهد کدام یک از موارد گفته شده دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی است.

نشت آب از کولر گازی:

 

علت نشتی در کولر گازی

 

از مهم‌ترین و بیشتر مشکلاتی که برای کولر گازی ایجاد شده و باعث بروز مشکل برای فرد می شود نشت آب از کولر گازی است. در هنگام بروز این مشکل ابتدا کولر را خاموش کرده و سپس از یک فرد ماهر بخواهید از کولر شما بازدید کند. این مشکل احتمالاً به علت گرفتگی مسیر تخلیه آب رخ می‌دهد. اما دلیل دیگر آن زنگ‌زدگی تشت تخلیه است. تعمیرکاران متخصص در این زمینه می‌توانند با بازدید از کولر و تعویض قطعات، مشکل را برطرف نمایند.

 

خاموش نشدن کولر گازی: در صورتی که کولرگازی شما حتی پس از تنظیم درجه حرارت محیط خاموش نشد، مطمئناً در قسمت ترموستات و یا سنسور باعث بروز این مشکل شده است.

افزایش زمان خاموش شدن کولر: ممکن است شما پس از خاموش کردن کولر مدت زمانی را صبر کنید تا به طور کامل خاموش شود. این یک مشکل است که حتما باید آن را رفع نمایید. کثیف بودن فیلتر کولر گازی از اصلی ترین دلایل آن است. همچنین در صورتی که مدت زمان زیادی است از کولر گازی استفاده می کنید و آن را سرویس نکرده‌اید احتمال بروز این مشکل و مشکلات مشابه وجود دارد که با سرویس کلی و رفع مشکلات ایجاد شده می‌توانید به راحتی آن را برطرف نمایید.

عدم کار کردن فن: در صورتی که فن داخلی از کار افتاده است باید بررسی شود که شیء داخل آن گیر نکرده باشد و یا اینکه فیلتر مسدود شده باشد. اما در صورت عدم کار فن خارجی مشکل از قطعه بیرونی کولر است که باید حتماً آن را رفع نمایید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات بیشتری از قبیل مشکلات گفته شده مواجه شوید.

عدم کار کردن خازن استارت: گاهی نیز ممکن است خازن استارت از کار بیفتد. این مشکل از پیچیده‌ترین مشکلات در کولر گازی است که در صورت مواجه شدن با آن حتماً باید از یک متخصص بخواهید کولر شما را چک کرده و مشکل مربوطه را برطرف کند.


تعمیر کولر گازی در محل


از جمله خدماتی که همکاران ما می‌توانند برای شما ارائه دهند تعمیر کولرگازی در محل است. با توجه که نمی‌توان کولرگازی را پس از نصب به طور مکرر و با ایجاد مشکل از نصب خارج کرد. به همین علت در صورت بروز هر گونه مشکل در کولر گازی خود می‌توانید تنها با یک تماس از متخصصان ما کمک بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن مشکل کولرگازی شما را رفع نمایند. در این صورت در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده‌اید و همچنین مشکل کولر خود را برطرف نموده‌اید.

 


نتیجه گیری


در مقاله بالا در مورد تعمیر کولر گازی سخن گفتیم و مشکلات عمده در کولر گازی را مطرح کردیم. مهم‌ترین نکته که باید آن را یاد آور شویم سرویس مرتب کولر گازی توسط متخصصین است. قبل از شروع فصل گرما به طور کولر خود را سرویس نمایید تا علاوه بر افزایش عمر کولر از خرابی آن جلوگیری نمایید. همچنین در صورت مشاهده مشکل خاص در کولر گازی سریعاً با تعمیر کاران ما تماس حاصل فرمایید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان