7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر لوازم استخر

استخر مجموعه پیچیده و با لوازم و تجهیزات زیاد است که هر یک از آن‌ها دارای روش‌های خاصی برای نگهداری و تعمیر هستند. تعمیر لوازم استخر شامل قسمت‌های زیادی است که باید توسط فرد متخصص در این زمینه انجام شود. به طور کلی ساختمان و تجهیزات یک مجموعه آبی با مناطق دیگر متفاوت است. از این رو ما در جهت راهنمای تعمیر استخر مقاله‌ای ایجاد کردیم و در مورد نحوه تعمیر و نگهداری استخر توضیحاتی را آورده ایم که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 • تعمیر لوازم استخر
 • نگهداری استخر
 • تعمیر تجهیزات مختلف در استخر
 • تعمیر لوازم استخر توسط گروه متخصصین آرا سرویس
 • نتیجه‌گیری
تعمیر لوازم استخر

تعمیر لوازم استخر


محیط استخر به نحوی است که با محیط‌های دیگر کاملا متفاوت بوده و پیشنهاد ما این است که به صوزت دوره‌ای سرویس گردد. سرویس استخر موجب می‌شود تا در صورت وجود مشکل خاص بتوان آن را به راحتی برطرف نمود و از هزینه‌های بیشتر جلوگیری کرد.

 


 نگهداری استخر


استخر سازه‌‌ای است که حساسیت خاص خود را دارد. هر چقدر هم به طور حرفه‌ای و بر اساس معیارهای استاندارد ساخته شده باشد، اگر نگهداری آن به خوبی انجام نشود و یا تعمیر تجهیزات استخر به موقع انجام نشود می‌توان منجر به مشکلات جدی تری شده و کارایی استخر را مختل سازد. حال کار یک تعمیر کار متخصص در سرویس استخر بسیار مهم است. یک سرویس کار خوب کسی است که بتواند تجهیزات مختلف را بررسی کرده و از طریق حواس خود، مشکلات شیمیایی مرتبط با استخر را شناسایی کند. او باید قادر باشد تا به طور حرفه‌ای نحوه کار با تجهیزات استخر از جمله کار با فیلتر، پمپ و مبدل را بداند.

 


تعمیر تجهیزات مختلف در استخر


تعمیر و نگهداری از تجهیزات استخر به طور کلی شامل چندین مورد مهم است که به ترتیب موارد زیر است:

 • تعمیر و نگهداری کاسه ی استخر:

کاسه استخر از مهم‌ترین بخش‌های یک استخر است که باید به طور کاملا اصولی ساخته شود. در صورتی که این قسمت به طور حرفه‌ای و اصولی ساخته شود، معمولا مشکلی به وجود نمی‌آید. اما مهم‌ترین نکته این است که تعمیر و سرویس کاسه استخر باید به طور مرتب انجام شود. این سرویس از آن جهت است که در صورت وجود ترک و یا نشتی سریعا مورد تعمیر قرار گیرد. در غیر این صورت خسارت‌های گزافی ممکن است به استخر وارد شود و به دنبال آن هزینه‌های زیادی را به بار آورد.

 • تعمیر و نگهداری تاسیسات استخر:

این قسمت مربوط به تجهیزاتی نظیر اتصالات،تجهیزات و تابلوهای برق است که بسیار مهم می باشد. همچنین کلیه قسمت‌های موتورخانه استخر می‌بایست مورد بررسی قرار گرفته و از لحاظ ایجاد نشتی و مشکلاتی از این قبیل برطرف شود. تعمیر و تمیز کردن استرینرهای پمپ استخر باید به طور مرتب انجام شده و چک شوند. بخش مهمی از تجهیزات را پمپ‌ها تشکیل می‌دهند. در صورتی که صدای بلند و یا حس لرزش در پمپ به وجود آمد،  می‌بایست چک شده و رفع اشکال شود. بک واش فیلترها قسمتی دیگر از تجهیزات استخر است.

عواملی مختلفی برای بک واش فیلتر‌ها وجود دارد که شامل مواردی نظیر نوع استخر که سرباز و یا سرپوشیده است و یا میزان استفاده استخر را در بر می‌گیرد. از دیگر موارد مهم تعویض سیلیس، است که در استخرهای خانگی و عمومی زمان تعویض آن  متفاوت است. تعویض سیلیس  در کیفیت آب استخر بسیار مهم بوده و معمولا با طولانی شدن عمر آن ها می‌بایست عوض شوند.

 • شیمی آب استخر:

حفظ خاصیت شیمیایی در آب استخر از اهمیت زیادی برخوردار است. آب استخر می‌بایست از نظر شیمیایی در حالت تعادل بوده تا حفظ سلامتی شناگران را شامل شود. سیستم تصفیه استخر و همچنین استفاده از مواد ضد عفونی کننده در حد نرمال می‌تواند در تعادل شیمی آب استخر حائز اهمیت باشد. کلر مهم‌ترین ماده‌ای است که در جهت ضد عفونی کردن و از بین بردن باکتری‌ها در آب استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جاروب کف استخر و همچنین تست آب از نظر درصد ph از عواملی است که در جهت شیمی استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • نازک کاری استخر:

نازک‌کاری استخر یکی از کارهای اساسی در استخر است که می‌بایست حتما انجام شود. در این حیطه توجه به دو مورد از بین رفتن بندکشی سرامیک و تبله‌کردن و یا شکستن سرامیک‌ها بسیار مهم است. در صورت ایجاد چنین مشکلاتی می‌بایست از تعمیر کار استخر کمک بخواهید تا مشکلات را برطرف نماید.

 


 تعمیر لوازم استخر توسط گروه متخصصین آرا سرویس


متخصصین آرا سرویس در راستای بهینه‌سازی و تعمیر لوازم و تجهیزات استخر مشغول به فعالیت بوده و با به کار‌گیری بهترین روش‌ها و متدهای روز قادر هستند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعمیر و سرویس تجهیزات استخر بپردازند. از آن جایی که تعمیر تجهیزات استخر امری تخصصی است می‌توانید از کارشنان آراسرویس در این زمینه درخواست مشاوره رایگان و یا تعمیرکار داشته باشید.

 


نتیجه گیری


تعمیر تجهیزات استخر کاری پیچیده و مهم است که باید حتما توسط فردی متخصص در این زمینه انجام شود. در متن فوق در مورد تعمیر قسمت‌های مختلف استخر صحبت کردیم و راه حل‌های برطرف کردن را در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید از طریق تماس با مهندسان آرا سرویس مشکلات گوناگون در استخر را برطرف نموده و از هزینه‌های گزاف تعمیر استخر جلوگیری نمایید.

 

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان