7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر ساید بای ساید (Side by Side)


تعمیر ساید بای ساید


در مقاله تعمیر ساید بای ساید (Side by Side) قصد داریم در مورد مشکلات رایج در یخچال‌های ساید بای ساید صحبت کنیم. امروزه افزایش استفاده از یخچال ساید بای ساید، به جای یخچال فریزر‌های معمولی، سبب افزایش سوالات شما در مورد مشکلات متنوع در این یخچال شده است.

حال ما قصد داریم در ادامه به سوالات رایج در مورد مشکلات یخچال ساید بای ساید پاسخ دهیم. اگر یخچال ساید بای ساید شما نیز دچار مشکل شده است، با نحوه برطرف کردن آن در مطالب زیر آشنا شوید.

 • تعمیر ساید بای ساید
 • مشکلات رایج در یخچال ساید بای ساید
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید در منزل
تعمیر یخچال ساید بای ساید

 


مشکلات رایج در یخچال ساید بای ساید


 

گرم شدن بدنه یخچال ساید بای ساید

رایج ترین مشکل، گرم شدن بدنه یخچال است. دلیل اصلی بروز این مشکل، گرم شدن لوله‌های گازی یخچال است. لوله‌های یخچال، وظیفه پخش کردن گاز در یخچال را به عهده دارند. بنابراین گرم شدن آن‌ها طبیعی است. چرا که گرمای یخچال را می‌گیرند تا مجددا خنک کنند. بنابراین عملکرد لوله‌ها سبب گرم شدن بدنه می‌شود. اگر لوله‌ها بیش از حد گرم نشده و بدنه زیاد داغ نشود طبیعی است. در غیر اینصورت از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 علت برفک زدن یخچال بدون نوفراست

 1. قرار دادن یخچال فریزر در محیط‌های گرم.
 2. باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال و یا خراب شدن نوار دور درب.
 3. خراب شدن ترموستات یخچال ساید بای ساید.
 4. فاصله نامناسب یخچال تا دیوار که در حالت نرمال باید 10 سانتی متر باشد. در غیر اینصورت هوا به خوبی جریان پیدا نمی‌کند.
 5. قرار دادن مواد غذایی داغ در داخل فریزر.
 6. چسبیدن مواد غذایی در انتهای کابین یخچال.

افتادگی درب در یخچال ساید بای ساید

مراقب این مشکل باشید. افتادگی درب در یخچال ساید به راحتی قابل تعمیر نیست. سعی کنید با رعایت نکاتی ساده جلوی بروز این مشکل را بگیرید. قرار دادن مواد غذایی سنگین و زیاد در قفسه‌های درب ساید بای ساید، عامل بروز این مشکل است. این کار به مرور زمان سبب خوردگی لولا و کابین می‌شود. در نتیجه قاب لولای درب یخچال شکسته و از بین می‌رود.

جمع شدن آب در کف یخچال ساید بای ساید

علت اصلی بروز این مشکل، مسدود شدن لوله انتقال آب حاصل از برفک‌های آب شده به خارج از یخچال است. این محفظه درین نام دارد. معمولا این لوله با مواد غذایی مسدود می‌شود. دلیل دیگر سوختن المنت زیر موتور است. عملکرد این المنت ذوب کردن برفک هاست. برای رفع مشکل لوله را تمیز کنید و از نبود مواد غذایی در آن اطمینان حاصل کنید.

کار نکردن یخ ساز نوع خرد یا درشت یخچال

علت کار نکردن یخ ساز یخچال فریزر چیست؟

چنانچه پدال دیسپنسر یخ را فشردید اما یخ از آن خارج نشد، یخ ساز را بررسی کنید که اصلا یخ دارد یا خیر. در صورتی که یخ داخل یخ ساز نباشد، به تنظیمات صفحه نمایشگر مراجعه کنید. بررسی کنید که دکمه ice off روشن است یا خاموش. در صورت خاموش بودن لوله آب را بررسی کنید. اگر لوله خم باشد و یا مسدود شده باشد، یخ تولید نمی‌شود.

در صورتی که یخساز مملو از یخ است اما خارج نمی‌شود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دکمه یخ ساز را بررسی کنید و مطمئن شوید تنظیمات آن درست است.
 • سیم کشی یخ ساز را چک کنید.
 • شیربرقی و شیر اصلی را چک کنید.
 • ممکن است مشکل از خود یخساز باشد.

قطع شدن صدای هشدار هنگام باز ماندن درب

یخچال ساید بای ساید طوری طراحی شده است که هنگام باز ماندن درب بیش از 1 دقیقه، صدای هشدار شنیده می‌شود. در صورتی که صدای هشدار قطع شده باشد احتمالا زنگ یخچال خراب شده است. در تنظیمات صفحه نمایشگر تنظیمات مربوط به آلارم را بررسی کرده و اگر غیر فعال بود آن را فعال کنید.

روشن نشدن صفحه نمایشگر

صفحه نمایشگر نقش مهمی در یخچال ساید بای ساید دارد. چنانچه روشن نشود مشکل از یکی از موارد زیر است:

 • عدم اتصال صحیح سوکت بالای درب فریزر.
 • وجود ایراد در کانکتورها.
 • برد الکترونیکی خراب شده است.
 • وجود مشکل در سیم کشی یخچال.

کار نکردن دکمه‌های نمایشگر

عمل نکردن دکمه‌های نمایشگر ساید بای ساید، ممکن است به دلیل فعال بودن قفل کودک باشد. در غیر اینصورت کانکتور باید بررسی شود. کانکتور را یکبار جدا کرده و مجددا وصل کنید. اگر همچنان غیر فعال باشند، برد الکترونیکی صفحه نمایشگر باید تعمیر یا تعویض شود.

سیم کشی درب کابین و برد اصلی را نیز بررسی کنید. ممکن است قطع شدن این سیم کشی این مشکل را به وجود آورد. در صورتی که اتصالات قطع نشده باشد، صفحه اصلی را بررسی کنید.

خروج صدای غیر طبیعی از یخچال ساید بای ساید

خروج صدای غیر طبیعی از ساید بای ساید، می‌تواند به دلیل درست بسته نشدن درب باشد. در غیر اینصورت ممکن است مشکل از سوئیچ درب باشد. برای بررسی سوئیچ، درب را باز کنید. صفحه نمایشگر را بررسی کنید که در حالت on باید صفر ولت را نشان دهد. در هنگام off بودن نیز مقدار بی نهایت را نشان می‌دهد. چنانچه غیر از این باشد، سوئیچ خراب است و باید تعمیر گردد.

صدای زیاد یخچال ساید بای ساید

خروج صدای زیاد از یخچال ساید بای ساید، علل گوناگونی دارد. خراب شدن فن یخچال، خراب شدن موتور و یا خراب شدن کمپرسور، از علل صدای زیاد یخچال است. در صورت بروز این مشکل از یک تعمیرکار کمک بخواهید تا علل اصلی را تشخیص دهد.

یکسره شدن یخچال ساید بای ساید

علت یکسره شدن یخچال
علت یکسره شدن یخچال

به طور کلی 4 دلیل زیر سبب یکسره کار کردن یخچال ساید بای ساید می‌شود:

 • گاز یخچال تخلیه شده است.
 • موتور یا کمپرسور دچار ایراد است.
 • سنسور‌های دما خراب شده است.
 • برد الکترونیکی خراب شده است.

تعمیر یخچال ساید بای ساید در منزل


چنانچه با مشکلاتی از قبیل مشکلات فوق مواجه شدید، تنها کافیست از تکنسین آرا سرویس کمک بخواهید. تیم مهندسی آرا سرویس، با داشتن مجوز رسمی تعمیر یخچال ساید بای ساید، آماده ارائه خدمات تضمینی در تهران و البرز است. می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن‌های درج شده از مشاوره رایگان آرا سرویس و یا تعمیرات در محل بهره مند گردید. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین درخواست تعمیرکار را ثبت کنید.


کلام آخر


در این قسمت در مورد تعمیر ساید بای ساید و مشکلات رایج آن صحبت کردیم. امیدواریم با ارائه مطالب فوق شما را در حل مشکلتان یاری کرده باشیم. در صورتی که پاسخ سوال خود را دریافت نکرده اید، می‌توانید با متخصصین آرا سرویس تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت نمایید. همچنین جهت بهره مندی از خدمات تضمینی ما با شماره‌های درج شده تماس تعمیرکار یخچال حاصل نمایید.

کلمات کلیدی: افتادگی درب یخچال ساید بای ساید، یکسره کار کردن یخچال ساید بای ساید، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ، علت یخ نساختن یخچال ساید بای ساید، یخچال ساید بای ساید دوو، تعمیر یخچال ساید بای ساید، نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی، تعمیر یخچال در محل، نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید در تهران

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان