7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر تلویزیون LED, LCD,3D

تعمیر تلویزیون LED, LCD,3D

آنچه در مورد تعمیرات تلویزیون دراین مقاله خواهیم آموخت:

 • وقتی آب بر روی تلویزیون ریخته می شود چه باید کرد
 • چرا گاهی تصویر در تلویزیون می پرد
 • تعمیر فلت در تلویزیون
 • تعمیر مشکل صدا در تلویزیون
 • تعمیر انواع تلویزیون
 • تعمیر تلویزیون LCD
 • تعمیر تلویزیون LED
 • تعمیر تلویزیون 3D
 • تعمیر شکستگی پنل ال سی دی دی تلویزیون
 • تعمیر تلویزیون در منزل
 • جمع بندی

 


تعمیر تلویزیون LCD،LED،3D


تعمیر تلویزیون یکی از اساسی ترین کار هایی است که انجام آن مستقیما به متخصصین وابسته است. عده ای از افرادی که در این حیطه دارای تخصص هستند گروهی را تشکیل داده اند که کار اصلی آن ها انجام تعمیر انواع تلویزیون می باشد. همان طور که می دانید تلویزیون یکی از وسایل پرکاربردی است که امروزه در خانه ی همه ی ما وجود دارد. درون این وسیله ی پرکاربرد تعداد زیادی قطعه به کار رفته است. از این رو در صورتی که به هر دلیل تلویزیون شما دچار مشکل شد می بایست آن را به یک تعمیر کار نشان داده تا عملیات لازم روی آن انجام شود.در این مقاله می خواهیم نحوه ی تعمیر انواعی از تلویزیون را به شما گفته و شما را با مشکلات رایج در تلویزیون که ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد آشنا کنیم و راهنمای تعمیر تلویزیون شما باشیم.


وقتی آب بر روی تلویزیون ریخته می شود چه باید کرد؟


این مشکل یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است بیشتر افراد با آن مواجه شوند. تعمیر آب خوردگی تلویزیون مستقیما به نحوه ی عملکرد شما بستگی دارد. در هنگام مواجه شدن با این مشکل سریعا آن را خاموش نموده و آن را به یک تعمیر کار و متخصص در این زمینه نشان دهید.


چرا گاهی تصویر در تلویزیون می پرد؟


دلیل پریدن تصویر در تلویزیون را فرد متخصص می بایست تشخیص دهد. این مشکل از مشکلات نه چندان شایعی است که ممکن است بریای تلویزیون رخ دهد. در این حالت کیفیت نمایشی تلویزیون کاهش یافته و شفافیت تصویر از بین می رود که تقریبا آزار دهنده است. در کنار این وضعیت تصویر نیز به طور ناگهانی می پرد و مجددا باز میگردد که این مشکل علاوه بر اذیت کردن فرد تماشاگر می تواند موجب بروز اختلالات دیگر درتلویزیون  شود.


تعمیر فلت در تلویزیون


مهم ترین دلیلی که می تواند موجب بروز این مشکل شود آب خوردگی در تلویزیون است. برای تعمیر فلت تلویزیون تعمیر کار می بایست مایعات موجود در بین قطعات را از بین ببرد. اگر مایعات به بخش های دیگر سرایت کرده باشد و خطوط ارتباطی فلت ها را درگیر کرده باشد نمی توان آن را تعمیر نمود و باید اقدام به تعویض فلت های تلویزیون نمود.


تعمیر مشکل صدا در تلویزیون


وجود مشکل در بخش مین برد مهم ترین عامل در ایجاد مشکل صدا در تلویزیون است. برای تعمیر مین برد در تلویزیون باید ابتدا بررسی نمود که می توان این قسمت را تعمیر کرد و یا نیاز به تعویض دارد. در هنگام تعویض این بخش و یا تعمیر آن معمولا قسمت های مرتبط نظیر پاور،بلند گو، و …. مورد آزمایش قرار گیرد.


تعمیر انواع تلویزیون


کار ما انجام تعمیرات تخصصی در تلویزیون های LED ، LCD، 3D است. در مطالب بالا در مورد مشکلات رایچ در تلویزیون مطالبی گفته شد و در مورد نحوه ی تعمیر تلویزیون سخن گفتیم . در ادامه ی مقاله می خواهیم تعمیر انواع تلویزیون ها را مورد بررسی قرار دهیم.

تعمیر تلویزیون LCD

تلویزیون های ال سی دی اولین دسته از تلویزیون هایی بودند که ضخامت کم را به جهان امروز هدیه کردند. استفاده از این نوع تلویزیون ها با صفحه ی نمایش کریستال مانند همچنان رایج بوده و خیلی از افراد از آن استفاده می کنند. طول عمر این تلویزیون ها اصولا بیشتر از تلویزیون های دیگر است. علی رغم این که نسل جدیدی از تکنولوژی در نمایش خانگی است اما ممکن است دچار مشکلات زیادی شود. رایج ترین مشکلات درتلویزیون های ال سی دی مشکل در صفحه ی نمایش و صدای آن است. به طور مثال تغییر رنگ تلویزیون ، پریدن صفحه ی نمایش و یا کاهش کیفیت صدا از مهم ترین مشکلات است. برای تعمیر تلویزیون  LCD و مشکلات آن با متخصصین ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند.

تعمیر تلویزیون LED

نسل بعدیتلویزیون  های کم ضخامت، تلویزیون های ال ای دی هستند. این دسته از تلویزیون ها به شدت حساس بوده و هنگام خرید می بایست حتما این نکته را در نظر داشته باشید. به هر حال زیبایی و کیفیت صدا و همچنین وضوح تصویر در اینتلویزیون ها موجب افزایش خرید آن ها توسط مردم شده است. تعمیر تلویزیون LED را به دلیل حساس بودن آن باید به یک تعمیر کار حرفه ای بسپارید. ایراد در منبع تغذیه ،مشکلات برد های دیجیتال، صفحه ی نمایش و باند های صدا مهم ترین عواملی است که باید آن ها را برطرف نمود.

تعمیر تلویزیون 3D

این نوع از تلویزیون ها پیشرفته ترین نوع تلویزیون های خانگی با مزایای زیاد و ویژگی های منحصر به فرد است. این نوع تلویزیون در واقع به افراد این امکان را می دهد که فیلم ها و بازی های خود را به صورت سه بعدی تماشا نمایند.اگر چه این تلویزیون دارای مزایای زیادی است اما معایبی را هم داراست. به طور مثال ممکن است کیفیت و وضوح تصویر به مرور در آن ها کاهش پیدا کند که در این صورت شما نمی توانید فیلم را به صورت سه بعدی و اچ دی تماشا کنید. بنابراین از آن جایی که معمولا به دلیل کیفیت از این تلویزیون ها استفاده می شود هر زمان که حس کردید مشکلی تلویزیون سه بعدی را تهدید می کند حتما اقدام به تعمیر آن نمایید.


تعمیر شکستگی پنل ال سی دی در تلویزیون


از بیشترین مشکلاتی که برای تلویزیون به وجود می آید ایجاد شکستگی در پنل و یا آسیب ال سی دی است. در صورتی که شی خارجی به داخل شکستگی صفحه ی نمایش تلویزیون نفوذ نکرده باشد معمولا تعمیر آن آسان تر خواهد بود. اگر شکستگی های موجود کم باشد می توانید آن را در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر نمایید. اما در صورت خرد شدگی و شکستگی های بیش از حد می بایست اقدام به تعویض ال سی دی نمایید.


تعمیرتلویزیون در محل (منزل)


ممکن است به دلیل ساختار حساس و پیچیده ی تلویزیون نتوانید آن را به محل تعمیر ببرید. از این رو بهترین راهکار تعمیر تلویزیون در منزل است. برای این کار می توانید در صورت مشاهده ی مشکل خاصی از یک تعمیر کار کمک بگیرید. متخصصین ما با سابقه ای درخشان در این زمینه می توانند شما را یاری کرده و در مدت زمان کمی به طور حرفه ای تلویزیون شما را تعمیر نموده و به روز اول باز گردانند. تنها با یک تماس می توانید تعمیر کار را به منزل خود ببرید. با این کار در هزینه و وقت خود صرفه جویی نمایید.


جمع بندی


گفته شد که تلویزیون ساختاری پیچیده و حساس دارد و با توجه به هزینه های بالای خرید آن ممکن است نتوانید یک تلویزیون جدید خریداری کنید. از این رو با توجه به مطالب گفته شده می توانید تلویزیون خود را تعمیر کنید و در صورت نیاز و حاد بودن مشکل قطعات آن را تعویض نمایید. که این کار را متخصصین ما به راحتی برای شما انجام خواهند داد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان