7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیر اتوپرس

تعمیر اتوپرس
  • تعمیر اتوپرس
  • مشکلات رایج در اتوپرس
  • چرا اتوپرس بخار نمی کند؟
  • ارور بوق زدن اتوپرس
  • برای نگهداری صحیح از اتوپرس چه باید کرد؟
  • تعمیر اتوپرس در منزل
  • جمع بندی

 

 

اتوپرس یکی از لوازمی است که اگر به طور صحیح مورد استفاده قرار گیرد به راحتی مورد خرابی قرار نگرفته و نیاز به تعمیر پیدا نمی کند. اما در صورت مشکل بایستی تعمیر گردد. چرا که جزو لوازم برقی محسوب شده و به جز داشتن سیستم پیچیده خطر آفرین است.
همچنین ممکن است در صورتی که خود اقدام به تعمیر کنید به قسمت‌های دیگر نیز آسیب وارد نمایید. مهم‌ترین بخش‌هایی که می تواند در معرض خرابی قرار گیرد شامل: خرابی کابل اتوپرس، ایجاد رسوب در اتوپرس و یا خرابی های داخلی باشد. حال می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید به عیب یابی اتوپرس بپردازید


مشکلات رایج در اتوپرس


1. در صورتی که اتو گرم نمی کند مسلماً مشکل از سیستم برق اتو بوده و باید دید مشکل کجاست. در صورتی که کابل برق مشکل نداشت. یا مشکل از کابل اتو بوده و یا سیستم برق رسان داخلی دچار مشکل شده است.
2. در صورتی که اتوپرس شما به خوبی بخار نمی‌کند مطمئن باشید دچار رسوبات داخلی شده است که در این صورت می‌بایست رسوب زدایی اتوپرس انجام شود.
3. از دیگر مشکلات چکه کردن آب از اتو است مشکل از دریچه‌های بخار است، که می بایست به درستی تنظیم گردد.


چرا اتوپرس بخار نمی کند؟


از ابتدایی‌ترین دلایل برای این که چرا اتوپرس بخار نمی کند، کم بودن سطح آب است. معمولا در صورتی که سطح آب در اتوپرس تنظیم نباشد حالت بخار اتوپرس از بین رفته و ممکن است به خوبی اتو نکند. دومین دلیل تنظیم نبودن درجه حرارت است که این مورد خیلی کم موجب بخار نکردن اتوپرس می شود. سومین دلیل مشکل در ترموستات اتوپرس است که می‌بایست تنظیم شده و چک شود. در صورتی که مسائل بالا را بررسی نمودید و مشکل شما حل نشد مطمئن باشید مسئله از جای دیگری بوده و شما نیاز به تعمیر اتوپرس خود دارید.
چرا که ممکن است علت بخار نکردن اتوپرس داخلی بوده و در این صورت می‌بایست توسط تعمیر کار بررسی گردد.


ارور بوق زدن اتوپرس


از دیگر مشکلاتی که معمولا دارنده های اتوپرس را درگیر خود می کند بوق زدن اتوپرس است. در تمامی اتوپرس ها یک برد اکترونیکی وجود دارد. در صورت ایجاد اختلال در این برد شما مشکلات زیادی را با اتوپرس خود تجربه خواهید کرد که از مهم‌ترین این مشکلات بوق زدن اتوپرس است. این مشکل نوعی ارور در اتو می باشد که حتماً باید مورد بررسی قرار گیرد. جالب اینجاست بدانید که در صورتی که اتوی شما بخار نکرده و یا گرم نشد نیز مشکل از همین قسمت بوده و به دنبال بوق زدن اصولا با چنین مشکلاتی نیز مواجه خواهید شد.
یکی از اصلی ترین دلایلی که منجر به ایجاد بوق در اتوپرس می شود استفاده نکردن طولانی مدت از اتو است. برای جلوگیری از این مشکل می بایست به طور یکسان و با فاصله زمانی متعادل به طور مثال 4 بار در ماه از این اتو استفاده نمایید تا با این ارور مواجه نشوید. همچنین در صورتی که با چنین مشکلی برخورد کردید حتما آن را برطرف نموده و از یک فرد متخصص و تعمیر کار اتوپرس کمک بخواهید. در غیر این صورت مشکلات گسترده تر شده و ممکن است نیاز به تعویض آن پیدا کنید.


برای نگهداری صحیح از اتوپرس چه باید کرد؟


 در مورد تعمیرات لازم در اتوپرس سخن گفتیم. اما می توان با رعایت نکاتی ساده جلوی بسیاری از بروز مشکلاتی که ممکن است برای اتوپرس رخ دهد را بگیریم.
به هیچ عنوان نگذارید اتوی شما رسوب ببندد. رسوب بستن موجب کاهش طول عمر اتو شده و مشکلاتی نظیر بخار نکردن و یا عدم مرطوب کردن را برای اتو به وجود می آورد. از طرفی مرتب صفحه فلزی آن را تمیز کنید تا موجب سوزاندگی لباس و یا کثیف کردن آن نشود.
مهم‌ترین نکته در نگهداری از اتوپرس سرویس کردن آن است. اگر حتی کمی متوجه شدید اتوی شما دچار مشکل شده است حتماً برای تعمیر آن اقدام نمایید که این کار را می توانید از طریق تماس با متخصصین ما انجام دهید.


تعمیر اتوپرس در محل (منزل)


اتوپرس وسیله‌ای تقریبا بزرگ است و احتمالاً هر فردی نمی تواند آن را حمل کرده و به مراکز معتبر تعمیر اتوپرس ببرد. از این رو ما برای راحتی شما و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما مشتریان گرامی خدمات تعمیر اتوپرس در منزل را ایجاد کرده‌ایم تا تنها از طریق تماس بتوانید تعمیر کار را به منزل خود ببرید تا در کم ترین زمان ممکن مشکل اتوی شما را رفع نماید.


جمع بندی


 اتوپرس ممکن است مانند سایر لوازم برقی با بروز مشکلات مواجه شود، که در صورت مواجه با مشکل باید حتما در سدد رفع آن بر آیید تا مشکل گسترده‌تر نشود. به هیچ عنوان خود اقدام به تعمیر نکرده و اتو را باز نکنید چرا که امکان خرابی بیشتر و از کار افتادن اتو وجود دارد. از این رو تعمیرات را به ما بسپارید تا با ضمانت اتوی شما را تعمیر کنیم.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان