7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر انواع فیلتر تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب یکی از دستگاه‌هایی است که برای از بین بردن باکتری‌ها و سختی‌های آب در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه به ویژه برای مکان‌هایی که دارای سختی آب زیاد هستند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در رابطه با دستگاه تصفیه آب ممکن است شما با مشکلات زیادی مواجه شوید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مشکلات و خطاهایی که در فیلتر تصفیه آب ممکن است با آن ها مواجه شوید و در مورد تعمیر فیلتر تصفیه آب صحبت کنیم.

 • مشکلات رایج در دستگاه فیلتر تصفیه  آب
 • چرا دبی خروجی شیر برداشت دستگاه تصفیه کاهش پیدا می‌کند؟
 • گرفتگی فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی
 • چرا از دستگاه تصفیه پساب خارج می‌شود؟
 • مشکل بو و مزه نا مطبوع در دستگاه تصفیه آب
 • علت صدای دستگاه تصفیه آب چیست؟
 • تعمیر و تعویض پمپ در فیلتر تصفیه آب
 • تعمیر کار دستگاه تصفیه آب خانگی
 • نتیجه کلی

 

تعمیر انواع فیلتر تصفیه آب

مشکلات رایج در دستگاه فیلتر تصفیه آب


چرا دبی خروجی شیر برداشت دستگاه تصفیه کاهش پیدا می‌کند؟

از رایج‌ترین مشکلاتی که دستگاه شما را مورد خرابی و تعمیر قرار می‌دهد کاهش یا قطع دبی خروجی است.این مشکل می‌تواند به دلیل حجم کم آب و یا فشار پایین آب بوده و اصلی‌ترین دلیل آن، کار نکردن مخزن ذخیره در دستگاه تصفیه می‌باشد. ممکن است کیسه مربوط به فشار آب سوراخ شده  و یا حتی فشار آن به درستی تنظیم نشده است، که با تعمیر مخزن فیلتر آب می‌توانید از این مشکل رهایی یابید.

گرفتگی فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

در صورتی که سختی آب در محل شما زیاد است، ممکن است به دلیل افزایش سختی گرفتی فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب رخ دهد که در این صورت شما می‌توانید با تعویض فیلتر تصفیه آب و یا استفاده از دستگاه سخت‌گیر آب این مشکل را برطرف نمایید. همچنین از دیگر علل کاهش دبی می‌تواند گرفتگی رسوب‌گیر الیافی و یا فیلتر کربن بلاک و همچنین سایر فیلترهای مورد نظر باشد که در این صورت شما به یک تعویض فیلتر سریع نیازمند هستید.

چرا از دستگاه تصفیه پساب خارج می‌شود؟

از دیگر مشکلات رایج در این دستگاه‌ها خروج مداوم پساب از دستگاه تصفیه آب است. هنگامی که جریان آب و فشار آبی در دستگاه نباشد معمولا کلید قطع فشار بالا دستگاه را به صورت خودکار خاموش می‌کند. با خاموش شدن این قسمت در یک دستگاه تصفیه آب سالم اصولا هیچ آبی نباید از دستگاه خارج شود. از این رو هنگام خروج آب از دستگاه حتما دستگاه شما دچار مشکل شده است؛ دلیل اصلی این مشکل خراب بودن شیر برقی در دستگاه است که می‌بایست توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر گردد.

مشکل بو و مزه نا مطبوع در دستگاه تصفیه آب

این دسته از مشکلات جزو مشکلات اصلی محسوب می‌شوند، که افراد زیادی با بروز این مشکل روبرو می‌شوند. افراد معمولا هزینه زیادی را بابت خرید دستگاه تصفیه آب می‌پردازند اما معمولا پس از مدتی این مشکل را مشاهده کرده که مشکلی آزار دهنده است. اساس این مشکل در فیلترهای تصفیه آب است. در این صورت شما چاره‌ای جز تعویض فیلترهای تصفیه آب نداشته و می‌بایست حتما آن‌ها تعویض نمایید تا موجب از بین بردن بو و مزه نامطبوع در دستگاه تصفیه آب شوید.

علت صدای دستگاه تصفیه آب چیست؟

تق‌تق کردن دستگاه تصفیه آب و یا مشکلاتی از این قبیل، معمولا در اولین مصرف پس از نصب دستگاه تصفیه آب خانگی و یا تعویض فیلتر رخ می‌دهد که امری طبیعی بوده و باید پس از چند روز رفع شود. در صورتی که برطرف نگردد احتمالا شیلنگ آن دچار انسداد شده است که می‌‎بایست با بررسی شیلنگ، انسدادهای موجود در مسیر عبور آب برطرف گردد. پس از آن معمولا صداهای ایجاد شده در دستگاه از بین می‌روند.

تعمیر و تعویض پمپ در فیلتر تصفیه آب

فعالیت و عملکرد پمپ در دستگاه تصفیه آب معمولا بسیار مهم بوده و عملیات لازم در دستگاه تصفیه آب مستقیما به سالم بودن دستگاه تصفیه آب باز می‎‌گردد. از این رو در صورتی که دچار مشکل شده باشد باید حتما بررسی شده و مشکل مورد نظر رفع گردد. فشار در پمپ دستگاه بسیار مهم بوده و اگر به هر دلیلی فشار پمپ کاهش یافت باید بررسی شود. خاموش و روشن شدن مخزن دستگاه تصفیه آب بر عهده  قسمت پمپ دستگاه بوده و در صورت خراب بودن این بخش معمولا یا فشار کاهش می‌باید و یا آب از دستگاه تصفیه بیرون می‌ریزد. گاهی به قدری مشکل پمپ دستگاه بر اثر عدم سرویس و تعمیر به موقع کاهش می‌یابد که با تعمیر درست نشده و می‌بایست تعویض گردد.

تعویض پمپ اصولا به فشار صحیح آب خروجی از دستگاه منجر شده و شفافیت آب را افزایش می‌دهد. چرا که گاهی مشاهده می‌شود که آب دستگاه زلال نیست که در این صورت برای رفع کدر بودن آب دستگاه تصفیه می‌بایست مشکل بررسی شده و برطرف گردد.

تعمیر کار دستگاه تصفیه آب خانگی

پیچیدگی این دستگاه سبب می‌شود تا هر فردی نتواند از پس برطرف کردن مشکل دستگاه تصفیه آب بر بیاید از این رو به یک فردی که دارای تخصص و دانش و مهارت کافی در این زمینه است احساس می‌شود. برای این که بتوانید دستگاه خود را به درستی تعمیر کرده و مشکل را برطرف نمایید، می‌توانید با متخصصین ما در این زمینه تماس حاصل نمایید تا در کوتاه‌ترین زمان به مشکل شما رسیدگی شود.

 


نتیجه کلی


دستگاه تصفیه آب از دستگاه‌های پرکاربردی است که برای از بین بردن املاح و سختی‌های مضر در آب مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه معمولا دچار مشکلات زیادی می‌شود که در متن بالا به طور کامل به آن ها پرداخته شد. در صورتی که دستگاه شما دچار هر مشکلی از قبیل مشکلات بالا شد می‌توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان و یا درخواست تعمیرکار کنید.

 

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان