7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تعمیر و سرویس انواع یخچال صنعتی

یخچال‌های صنعتی به یخچال‌های بزرگی گفته می شود که برای مصارف گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این یخچال‌ها دارای کاربردی متفاوت و وسیع می باشند. در مقاله زیر می‌خواهیم علت خرابی در یخچال‌های صنعتی و نحوه تعمیر آن صحبت کنیم. در این مقاله می‌توانید علت خرابی در یخچال و مشکل آن را بررسی نموده و برای تعمیر آن از راهی مناسب اقدام نمایید. در صورتی که شما نیز همانند بسیاری از افراد دارای یخچال صنعتی می‌باشید با مطالعه موارد زیر اطلاعات بیشتری در مورد تعمیرات آن بدست خواهیدآورد. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 

 • تعمیر یخچال صنعتی
 • مشکلات رایج که ممکن است برای یخچال صنعتی پیش آید؟
 • شارژ گاز یخچال صنعتی
 • علت یخ زدگی لوله کمپرسور یخچال صنعتی چیست؟
 • چکه کردن آب از اوپراتور روی مواد غذایی چیست؟
 • جمع بندی

 


تعمیر یخچال صنعتی


این نوع از یخچال‌ها به دلیل استفاده گسترده ای که دارند کاربرد متفاوتی داشته و علی رغم ساختار محکمی که دارند ممکن است بیشتر از یخچال‌های معمولی در معرض خرابی قرار گیرند.

از این رو در تعمیر و نگهداری از یخچال های صنعتی می‌بایست نهایت دقت را کرده تا نیازی به تعمیر نداشته باشید.

قدرت یخچال‌های صنعتی بسیار بیشتر از یخچال‌های معمولی بوده به همین دلیل تعمیر آن می‌بایست حتما توسط فرد متخصص انجام گیرد.

مشکلات رایج که ممکن است برای یخچال صنعتی پیش آید؟

 

 • اولین مشکل: در رابطه با یخچال‌های صنعتی، کار نکردن موتور یخچال و صدای وز وز از موتور می باشد. در این حالت معمولا صدایی شبیه به صدای چکه کردن آب نیز شنیده می شود. در این هنگام علت خرابی اصولا در خراب بودن رله و اورلود یا موتور می باشد. همچنین خراب بودن خازن در یخچال‌های صنعتی می تواند موجب بروز چنین مشکلی در یخچال های صنعتی گردد.

 

 • دومین مشکل: شنیدن صدای ناهنجار از یخچال نیز از دیگر مشکلات مرتبط با یخچال های صنعتی است. در این مورد ممکن است یخچال شما به سادگی کار کرده و حتی سرمایی مطلوب داشته باشد. اما همچنان صدای ناهنجار از خود در آورد. علت این مشکل را می‌بایست در پروانه فن و یا پیچ‌های کمپرسور و حتی لاستیک‌های لرزه گیر برطرف نمود. اساس این مشکل اصولا در چنین قسمت‌هایی است که باید تعمیر کار دیده و علت را تشخیص دهد.

 

 • سومین مشکل: کار کردن موتور یخچال اما سرمای کم از یخچال است. مسلما در هنگام مشاهده چنین مشکلی شما دچار نگرانی می‌شوید و سرد نکردن به میزان کافی می‌تواند موجب خراب شدن مواد موجود در یخچال شود. این خرابی به علت گیر کردن پروانه فن و یا شل شدگی آن ایجاد می شود. اساس این مشکل در خراب بودن موتور فن در یخچال صنعتی است.

 

 • چهارمین مشکل: گاهی ممکن است پیش آید که مواد غذایی در یخچال یخ بزند. به هر حال این خود یک مشکل بزرگ بوده و در کار فرد اختلال ایجاد می‌کند. در این هنگام موتور یخچال معمولا به صورت یکسره کار کرده و سرمای محیط داخلی یخچال بیش از حد است. علت این مشکل خراب بودن ترموستات و یا تنظیم نبودن ترموستات است. به طور کلی اساس آن بر اثر خراب بودن و مشکل در ترموستات یخچال صنعتی است.

 

 • پنجمبن مشکل: داشتن برق در بدنه یخچال نیز از آن دسته مشکلات آزار دهنده می باشد. علت این مشکل اتصالی سیم‌های رابط به بدنه است. همچنین خراب بودن موتور یخچال ویترینی عامل دیگری در بروز این مشکل است.

 

شارژ گاز یخچال صنعتی

برای شارژ گاز یخچال های صنعتی و ویترینی باید به عوامل مختلفی توجه نمود. برای شارژ گاز می‌بایست به اوپراتورها و بدنه دقت نمود و نوع مبرد در شارژ گاز را در نظر داشت. برای شارژ گاز یخچال‌های صنعتی اصولا می‌بایست موارد مختلفی را بررسی کنید از جمله دمای اوپراتور، محیط شارژ گازی و دمای کندانسور را می‌بایست اندازه گیری کنید تا بتوانید این امر را انجام دهید. که اصولا این کار را تعمیر کار به راحتی با توجه به دانش و مهارتی که دارد انجام می‌دهد.

در صورتی که مشکل و ایرادی در این مورد وجود داشته باشد نیز می‌بایست ابتدا به برطرف نمودن مشکل موجود اقدام نمود.

علت یخ زدگی لوله کمپرسور یخچال صنعتی چیست؟

این روند به علت بازگشت مبرد در سیستم به صورت مایع در سر کمپرسور است. هر گاه با چنین مشکلی مواجه شدید اولین اقدام خاموش کردن یخچال است. معمولا هنگامی که این امر اتفاق می‌افتد گاز کمپرسور زیاد است که موجب شکستگی در سوپاپ‌ها شده و علت اصلی خراب بودن ترموستات در یخچال‌های صنعتی است. موردی که در این قسمت اتفاق افتاده و این حالت را ایجاد می‌کند عدم تشخیص میزان سرمای دستگاه و در نتیجه انجام نشدن اتومات کمپرسور در یخچال است.

هر گاه با چنین مشکلی رو به رو شدید، احتمالا نیاز به تعویض کمپرسور یخچال صنعتی داشته باشید.

 

چکه کردن آب از اوپراتور روی مواد غذایی چیست؟

گاه گاهی شما ممکن است با مشکل گفته شده مواجه شوید که در این هنگام اصولا پس از خاموش کردن دستگاه این امر رخ می دهد. در این صورت مشکل اصلی در ترموستات یخچال است. که ترموستات یا خراب  و یا تنظیم نیست. همچنین خراب بودن آبسردکن علت دیگری برای چکه کردن آب از اوپراتور بر روی مواد غذایی است.


جمع بندی


یخچال‌های صنعتی جزو یخچال‌های تقریبا بزرگ و پرقدرت به حساب می‌آیند که کاربردی متفاوت داشته و برای استفاده‌های بزرگ‌تر خریداری و مصرف می‌شوند. همان طور که قدرت این دستگاه‌ها زیاد بوده و استفاه گسترده‌ای از آن‌ها می‌شود. به همان میزان نیز ممکن است در معرض خرابی قرار گیرد. از این رو می‌بایست در تعمیر و نگهداری آن دقت شود.

مشکلات احتمالی در یخچال‌های صنعتی در مقاله بالا گفته شد اگر دچار مشکلاتی مشابه موارد بالا شدید می‌توانید از طریق تماس با متخصصین و تعمیرکاران حرفه‌‌‌‌ای ما مشکل خود را برطرف نمایید.

بیش تر بخوانید

بیش تر بخوانید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان