7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

مشکلات رایج یخچال فریزر

مشکلات رایج یخچال فریزر

مشکلات رایج یخچال فریزر

برطرف نمودن مشکلات رایج در یخچال فریزر فقط باید توسط یک تعمیرکار انجام گیرد. سیستم یخچال فریزر گسترده بوده و مشکلاتی که ممکن است در آن به وجود آید زیاد است. تعمیر یخچال فریزر به داشتن دانش و تبحری خاص در این زمینه بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم مشکلات رایج در یخچال فریزر و دلایل آن ها را مطرح کنیم.

  • دلیل زیاد بودن صدای یخچال فریزر
  • دلیل برفک زدن یخچال فریزر چیست؟
  • یخچال به طور اتومات روشن نمی شود
  • داغ شدن بیش از حد موتور یخچال
  • لرزش یخچال
  • روشن یا خاموش شدن طولانی موتور یخچال
  • تعمیر یخچال فریزر در محل

مشکلات رایج یخچال فریزر


امروزه در خانه ی هر خانواده ای یک یخچال فریزر وجود دارد. حال این یخچال می تواند مدل های مختلفی داشته باشد. اما به طور کلی مشکلاتی مشابه برای آن ها پیش می آید که هر فردی باید دلیل آن را بدانید. اولین و مهم ترین نکته قبل از توضیح مشکلات رایج در یخچال فریزر عدم اقدام به تعمیر هنگام بروز مشکل است.

از آن جایی که ساختار یخچال پیچیده بوده و حساس است هر نوع اقدام از طرف خود می تواند منجر به بروز مشکلی بزرگ تر شود. از این رو هر گاه با مشکلات زیر رو به رو شدید حتما از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

دلیل زیاد بودن صدای یخچال فریزر

معمولا در هنگامی که از یخچال به شکل ناصحیح استفاده شود بروز چنین مشکلی عادی است. دلیل این مشکل مستقیما به خراب بودن فن اپراتور بر می گردد. در صورتی که یخچال سرویس نشده و به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد فن اپراتور خشک و فرسوده شده و چنین صدایی از خود ایجاد می کند. تعویض فن اپراتور معمولا موجب حل این مشکل خواهد شد. دومین دلیل که موجب ایجاد صدای نا به هنجار از یخچال می شود برخورد پره های فن به توده ی برفکی است. بیشترین دلیلی که در یخچال باعث بروز صدا می شود موتور فن است که باید عیب یابی شده و مشکلات موجود در آن رفع گردد.

دلیل برفک زدن یخچال فریزر چیست؟

دلیل برفک زدن یخچال ترکیب هوای سرد درون یخچال و هوای گرم بیرون از یخچال است که طی روندی منجر به ایجاد برفک در یخچال خواهد شد. البته باید توجه نمود که قسمت برفک زده در یخچال دقیقا کجاست چرا که برفک زدن هر قسمت از یخچال دارای دلایل مخصوص به خود است. به طور نمونه خراب بودن واشر در درب یخچال می تواند باعث ایجاد برفک در اطراف درب شود. همچنین ایجاد برفک در قسمت های مختلف حاکی بر دمای پایین یخچال می باشد.

یکسره کار کردن یخچال فریزر

یکسره شدن یخچال و خاموش نشدن فن آن علاوه بر ایجاد سرو صدا باعث افزایش مصرف برق نیز خواهد شد. اما دلایلی مختلف بر یکسره کار کردن یخچال وجود دارد که مهم ترین آن ها تنظیم نبودن دما در یخچال است. اما این مورد معمولا پیش پا افتاده ترین دلایل است. از دلایل دیگر می توان به خراب بودن تایمر و هیتر دیفراست، ترموستات و… اشارده نمود.

یخچال به طور اتومات روشن نمی شود

این مشکل عکس مشکل بالاست که منجر به روشن نشدن یخچال به صورت اتوماتیک می شود. مهم ترین عاملی که باعث ایجاد این روند می شود خراب شدن برد الکترونیکی است که مهم ترین قسمت در یخچال بوده و قطعه ای حساس است. خراب شدن این قسمت مستقیما به خاموش و روشن شدن یخچال بستگی داشته و منجر به ایجاد مشکل در این قسمت می شود. خراب شدن سوئیچ کنترل دمای سرد و یا معیوب شدن فیوز یخچال عاملی دیگر در اتومات کار نکردن یخچال است.

داغ شدن بیش از حد موتور یخچال

در حالت عادی موتور یخچال می بایست گرم شود تا یخچال در حالت طبیعی شروع به کار کند. اما داغ شدن بیش از حد موتور یخچال می تواند دلیلی بر بروز مشکلی جدی در یخچال باشد. این مشکل به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد و در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند خسارات جدی را به یخچال وارد کند. بنابراین می بایست بلافاصله پس از بروز این مشکل با یک تعمیر کار تماس گرفته تا به مشکل رسیدگی کند.

لرزش یخچال

علت های زیادی باعث بروز این خطا در یخچال می شوند. قرار داشتن یخچال در زمان دیفراست، خاموش بودن کنترلر ها، وصل نبودن برق یخچال و یا پریدن فیوز می توانند این مشکل را در یخچال ایجاد کنند. برای حل این مشکل می بایست کنترل کننده ها را تنظیم نموده و سیستم برق رسانی در یخچال را بررسی کنید. همچنین اگر دلیل دیفراست در یخچال بود می توانید تا اتمام کار آن در حدود 30 دقیقه صبر کنید تا ببینید مشکل از این قسمت است یا خیر.

روشن یا خاموش شدن طولانی موتور یخچال

خاموش و روشن شدن موتور یخچال در جهت حفظ دمای مطلوب لازم است. تنظیم نبودن دما، باز ماندن درب یخچال، تجمع مقدار زیادی غذا در یخچال از جمله دلایلی است که می تواند منجر به بروز این مشکل شود. در هنگام مواجه شدن با این مشکل تمامی موارد فوق را چک نمایید. مقدار غذای زیاد را از یخچال خارج نموده و کنترل کننده های یخچال را بررسی کنید. همچنین 24 ساعت صبر کرده و مجددا بررسی کنید اگر همچنان این مشکل باقی مانده بود از یک تعمیر کار کمک بخواهید.


تعمیر یخچال فریزر در محل


با توجه به مشکلات گفته شده موارد زیادی ممکن است برای یخچال به وجود آید که برای هر کدام از آن ها نمی توان یخچال را به تعمیرگاه و یا نمایندگی برد. یخچال جزو لوازم بزرگی است که در هنگام خراب شدن باید از یک تعمیر کار بخواهید تا در منزل مشکل را بررسی نماید. تیم ارائه سرویس ارائه دهنده ی تعمیر یخچال فریزر در محل و انواع لوازم برقی قادر است مشکل یخچال فریزر شما را سریعا بررسی کرده و آن را تعمیر نماید. برای دریافت خدمات تعمیر یخچال فریزر در محل تماس بگیرید.


نتیجه گیری


علاوه بر مشکلات گفته شده مواردی دیگر ممکن است برای یخچال شما پیش آید که شما خود قادر به برطرف نمودن آن نباشید. در صورتی که با هر یک از مشکلات فوق و یا مشکلاتی مشابه مواجه شدید یخچال را از برق کشیده و سریعا با متخصصین آرا سرویس در جهت رفع مشکل یخچال خود تماس بگیرید. تیم مهندسی آرا سرویس قادر است به صورت تضمینی انواع لوازم برقی شما را با برند های مختلف در محل تعمیر نماید.
کلمات کلیدی: مشکلات رایج در یخچال فریزر- تعمیر یخچال فریزر- خراب بودن فن اپراتور- تعویض فن اپراتور- خراب بودن واشر در درب یخچال- یکسره کار کردن یخچال- داغ شدن بیش از حد موتور یخچال- تعمیر یخچال فریزر در محل

 

بیش تر بخوانید

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر هود خانگی

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان