7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت

آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت

آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت

با بهره مند از آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت می‌توانید به آسانی تعمیرکار خود باشید. در آموزش تعمیر کولرگازی با ایرادات نصب، چگونگی گاز زدن کولر گازی، تعمیر انواع قطعات کولرگازی و نحوه عیب یابی آن آشنا می‌شوید.

 • آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت
 • آشنایی با بخش مکانیکی کولرگازی اسپیلت
 • آموزش نحوه گاز زدن کولر گازی
 • دمپر و استپ موتور چیست و چگونه تعمیر می‌شود؟
 • سنسور دما و تعمیر عیب‌های آن
 • آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت توسط متخصصین آرا سرویس

آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت


 

آشنایی با بخش مکانیکی کولرگازی اسپیلت

 • کمپرسور پیستونی:

ین بخش از مهم ترین قطعات در کولرگازی است. وظیفه اصلی این قطعه کنترل ورود گاز به میزان مورد نیاز در کولر است. خراب شدن این قطعه عملکرد صحیح کولرگازی را مختل خواهد کرد. عملکرد این قطعه مشابه پیستون و سیلندر در خودرو است. این قطعه با گرفتن مقداری از از مبرد در داخل کمپرسور آن را وارد سیلندر کرده و فشار لازم جهت دریافت گاز در آن را تعیین خواهد کرد.

 • کمپرسور‌های روتاری:

این کمپرسور‌ها عمل گردش 360 درجه‌ای در جهت مکش مبرد را انجام می‌دهند. هنگامی که گاز مورد نیاز از طریق دریچه ورودی به کمپرسور می‌رسد، فشار لازم در جهت رسیدن به لوله‌های خروجی از طریق چرخش 360 درجه تیغه انجام می‌شود. یکی از مهم ترین مزایای این کمپرسور‌ها مصرف برق کمتر نسبت به کمپرسور‌های پیستونی است.

 • کمپرسور اسکرول و نحوه تعمیر آن:

دسته‌ای دیگر از کمپرسور‌های کولرگازی کمپرسور‌های اسکرل هستند. از مزایای این کمپرسور‌ها داشتن ظرفیت بالا است. ساختار این قطعات به صورتی است که از یک قطعه متحرک و ثابت تشکیل شده اند، که هر دو به شکل حلزونی مانند هستند. فشرده شدن گاز در بین این دو قطعه موجب ورود آب به کولرگازی می‌شود.

آموزش نحوه گاز زدن کولر گازی

ماده مبرد یک ماده‌ خنک کننده است. در واقع عامل اصلی خنک کردن کولرهای گازی این بخش است، . نحوه کار کردن این ماده پیچیده نیست. این ماده با دریافت هوای گرم از محیط اطراف، وارد اوپراتور کولرگازی شده و با تبدیل از حالت مایع به حالت گاز موجب خنک کردن کولر می‌شود. تمامی این عملیات در بخش کندانسور کولرگازی انجام می‌شود. کمپرسور که نیروی لازم جهت چرخش گاز را انجام می‌دهد، پس از اتمام این عملیات وارد عمل شده و گاز را خارج می‌کند. به طور معمول در گذشته از گازی به نام R22 در جهت خنک کردن کولرگازی استفاده می‌شد. هم اکنون از گاز دیگری به نام R410A استفاده می‌شود. دلیل این جایگزینی عدم تخریب لایه ازن توسط گاز R22 است.

دمپر و استپ موتور چیست و چگونه تعمیر می‌شود؟

این دو قطعه نیز در کولرگازی نقش مهمی دارند. دمپر، قطعه‌ای تیغه مانند است که در دهانه خروجی قرار گرفته و از جنس پلاستیک است. این قطعه عامل تغییر دهنده جهت باد بوده و باد را از قسمت بالا به سمت پایین به حرکت در می‌آورد. قطعه دوم با نام موتور سویینگ نیز شناخته می‌شود. تیغه این قطعه به دمپر متصل بوده و حرکتی دورانی مانند دارد. البته دوران آن کامل نیست و حرکت آن به صورت رفت و برگشت است. جریان برق در استپ موتور نقش مهمی داشته و عملکرد آن به برق متصل است. تغییر حالت دمپر توسط این قطعه انجام می‌شود.

آموزش تعمیر برد کولر گازی

برد کولرگازی که وظیفه مهمی را در کولرگازی ایفا می‌کند، با نام مدار اینوتر نیز شناخته می‌شود. این بخش اصلی ترین قطعه در کولرگازی اسپیلت است. صدور فرمان برای بخش‌های مختلف کولرگازی مستقیما به این قطعه متصل بوده و باید دقت زیادی در تعمیر برد کولرگازی اسپیلت شود. چرا که در صورت بروز اشتباه می‌تواند به بخش‌های دیگر نیز آسیب برساند.

نقشه خوانی مدار اینورتر در کولرگازی به چه شکل است؟

در این قسمت شما آموزش‌های لازم در رابطه با آشنایی با قطعات برد کولرگازی را خواهید فهمید. از طرفی ارتباط مختلف قطعات بر روی مدار را دریافت خواهید کرد، که در تعمیر کولرگازی بسیار مهم بوده و نقش اصلی را ایفا می‌کند.

سنسور دما و تعمیر عیب‌های آن

این قطعه برای درجه بندی میزان گرما و سرمای کولرگازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. محل نصب آن بر روی اوپراتور بوده و وظیفه دیگر آن صدور فرمان برای عملکرد لازم قطعه کمپرسور کولرگازی اسپیلت است.


آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت توسط متخصصین آرا سرویس


اگر می خواهید تعمیرکار خودتان باشید و با نحوه تعمیرکولرگازی به صورت تضمینی آشنا شوید، می‌توانید از طریق تماس با مشاوران و متخصصین آرا سرویس در کوتاه ترین زمان آموزش‌های لازم در رابطه با بخش‌ها و قطعات مختلف کولرگازی را دریافت کرده، و در هنگام خراب شدن کولرگازی اسپیلت آن را به طور حرفه‌ای تعمیر نمایید. برای آموزش تضمینی تعمیر کولرگازی با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.


کلام آخر


به طور کلی کولرگازی قطعه‌ای ساده و در عین حال پیچیده است. در دوره‌های آموزش تعمیر کولرگازی اسپیلت شما با انواع قطعات مکانیکی کولرگازی آشنا خواهید شد. همچنین قادر هستید پس از گذراندن این دوره‌های آموزشی به راحتی به تعمیر انواع کولرگازی بپردازید. همچنین اگر به دنبال تعمیرکار مطمئن برای تعمیر کولرگازی هستید، می‌توانید مجددا در خواست خود را در سایت ثبت نموده و منتظر تماس ما باشید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان