7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

تفاوت مایکروویو (مایکروفر) و سولاردم

تفاوت مایکروویو (مایکروفر) و سولاردم

یکی از رایج‌ترین سوالات در خرید و استفاده از مایکروویو و سولاردم تفاوت بین آن‌هاست. مایکروویو و سولاردم از جهات مختلفی با یکدیگر فرق دارند. برای اطلاع از تفاوت‌های بین این دو وسیله برقی و همچنین آشنایی با ویژگی‌های آن‌ها با ما همراه باشید. در ادامه علاوه بر بیان ویژگی‌های این دو وسیله به صورت مجزا، تفاوت مایکروویو و سولاردم را نیز بیان می‌کنیم.

 • مایکروویو چیست؟
 • مایکروویو چه قابلیت هایی دارد؟
 • سولاردم چیست و چه قابلیت هایی دارد؟
 • تفاوت مایکروویو و مایکروفر
 • تفاوت مایکروویو با سولاردم
 • تعمیر مایکروویو و سولاردم توسط تیم متخصص آرا سرویس

تفاوت مایکروویو و سولاردم


مایکروویو چیست؟

تفاوت مایکروویو (مایکروفر) و سولاردم

مایکروویو یا مایکروفر وسیله‌ای برای پخت غذا با امواج الکترومغناطیسی است. طول موج آن کوتاه و انرژی بالایی مصرف می‌کند. از این وسیله برای پختن غذاهای آب دار استفاده می‌شود. امواج الکترومغناطیسی مایکروویو بر روی مولکول‌های قطبی آب تاثیر گذاشته و موجب پخت غذا می‌شوند. معمولا این امواج تاثیرات منفی بر روی غذا می‌گذارند. لازم به ذکر است که امواج این دستگاه از ظروف فلزی عبور نمی‌کنند. بنابراین می‌توانید برای کاهش مضرات مایکروویو از ظروف فلزی به جای ظروف شیشه‌ای استفاده نمایید.

مایکروویو چه قابلیت هایی دارد؟

سولاردم چیست

این وسیله برقی دارای قابلیت‌های ویژه‌ای است که علاوه بر پخت غذا، برای گرم کردن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی‌های مایکروویو به شرح زیر است:

 1. بهره برداری از خاصیت کانوکشن موجب پخت بهتر غذا می‌شود. به این صورت که گرمای مطلوب توسط سیستم تهویه وارد این وسیله شده و پخت بهتر و یکنواخت غذا را موجب می‌شود. علاوه بر این رطوبت مواد غذایی را حفظ می‌کند.
 2. قابلیت تنظیم خودکار جهت روشن شدن در زمان خاص، در این وسیله وجود دارد. این ویژگی سبب تنظیم وسیله جهت پخت غذا در زمان خاصی می‌شود. به طور مثال شما می‌توانید برای پخت غذا در صبح زود، از شب قبل مایکروویو را در ساعت مورد نظر تنظیم نمایید تا دستگاه روشن شود.
 3. اگر غذای شما یخ زده باشد، می‌توانید با خاصیت یخ زدایی مایکروویو آن را از حالت منجمد خارج کنید. با انتخاب شکل غذای مورد نظر از روی صفحه نمایش، می‌توانید زمان مورد نیاز برای آب شدن غذا را مشاهده کنید.
 4. با استفاده از این وسیله می‌توانید غذای خود را گریل کرده و به حالت سرخ شده تحویل بگیرید. برای این کار، غذا را بدون درپوش بر روی پایه قرار دهید.
 5. برخی از برند‌های مایکروویو دارای قابلیت بخار پز کردن غذا هستند. این خاصیت، ارزش غذایی مواد را تا حد زیادی حفظ می‌کند.

سولاردم چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

این وسیله تقریبا شبیه به مایکروویو با تکنولوژی پیشرفته تر است. سولاردم ترکیبی از مایکروویو با خاصیت امواج گرمایش نوری بوده و محفظه پخت آن به شکل هیتر ذغالی است. ساختار هیتر ترکیبی از المنت نوری به همراه رشته‌های ذغالی است. در واقع نور، اصلی ترین منبع جهت تولید گرما و پخت غذا در این وسیله است. برای گرم شدن غذا از بخش پائینی، یک سیستم مگاهیتر تعبیه شده است. این بخش شامل انواعی از هیتر سرامیکی و هالوژنی است. ویژگی‌های منحصر به فرد این وسیله شامل موارد زیر است:

 1. سولاردم قابلیت پخت غذا در سه حالت مختلف را دارد. پخت مایکروویوی، پخت گریل و پخت نوری انواع روش‌های پخت در سولاردم است.
 2. سرعت پخت غذا در این وسیله از مایکروویو بالاتر است. از این رو در مصرف انرژی و زمان صرفه جویی می‌شود.
 3. سولاردم همانند برخی از مایکروویو‌ها دارای قابلیت بخار پز کردن غذا است.
 4. یکی از ویژگی‌های فوق العاده این وسیله برخورداری از سیستم بو زدایی، خشک کردن سالم و سنسور گرم کردن و پخت غذا بدون نیاز به تنظیم زمان است.

تفاوت مایکروویو و مایکروفر

مایکروویو و مایکروفر دارای تفاوت چندانی نیستند. کارایی این دو وسیله تقریبا مشابه با یکدیگر است. تنها تفاوت بین این دو وسیله برقی، طریقه پخت است. در مایکروفر پخت و پز غذا توسط دما و گرما است. در حالی که پخت غذا در مایکروویو علاوه بر دما و گرما توسط اشعه WAVE نیز انجام می‌شود.

تفاوت مایکروویو با سولاردم

 • محفظه پخت غذا در سولاردم به صورت مدور و استوانه‌ای است. این در حالی است که این محفظه در مایکروویو به شکل چهار گوش است. این خصوصیت سولاردم موجب برتری آن نسبت به مایکروویو شده است. چرا که محفظه مدور موجب انعکاس بهتر امواج و پخت بهتر غذا می‌شود.
 • در مایکروویو امواج الکترومغناطیسی عملیات پخت را انجام می‌دهند. این در حالی است که در سولاردم علاوه بر امواج مایکروویو، امواج نوری نیز در پخت دخالت دارند.
 • سرعت گرم شدن مواد غذایی در سولاردم چندین برابر بیشتر از مایکروویو است. به طور مثال در 5 دقیقه دما به 320 درجه سانتیگراد می‌رسد. این خاصیت سبب افزایش سرعت پخت در سولاردم خواهد شد.
 • افزایش سرعت پخت غذا در سولاردم موجب حفظ مواد مغذی در غذا می‌شود. بنابراین پخت و پز در سولاردم مفید تر و بهتر از مایکروویو است.
 • سولاردم علاوه بر برخورداری از ویژگی‌های مایکروویو و گریل کردن غذا، قابلیت پخت غذا از پائین را داشته و می‌توانید دو طرف غذا را گریل کنید.

تعمیر مایکروویو و سولاردم توسط تیم متخصص آرا سرویس


آرا سرویس به عنوان یکی از نمایندگی‌های مجاز تعمیر مایکروویو و  سولاردم در تهران، با بیش از 12 سال سابقه، قادر است به صورت تضمینی لوازم برقی شما را تعمیر نماید. متخصصین مجرب و آموزش دیده آرا سرویس آماده ارائه خدمات با کیفیتی عالی در زمینه تعمیر مایکروویو و سولاردم هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


کلام آخر


در جدول زیر تفاوت‌های بارز بین مایکروویو و  سولاردم به خوبی نشان داده شده است:

ویژگی‌های سولاردم

ویژگی‌های مایکروویو

محفظه پخت استوانه‌ای و مدور دارد.

محفظه پخت در مایکروویو به شکل چهارگوش است

پخت غذا توسط امواج نوری و مغناطیسی انجام می‌شود.

عملیات پخت تنها توسط امواج الکترومغناطیسی انجام می‌گیرد

سرعت پخت غذا بسیار بالاست

سرعت پخت غذا متوسط بوده و کمتر از سولاردم است

میزان گرما 1.5 برابر مایکروویو است

میزان گرمای پائینی دارد

سرعت بالای پخت موجب حفظ مواد مغذی در غذا می‌شود

بیشتر مواد مغذی در روند پخت از بین می‌رود

قابلیت گرم کردن غذا از بخش پائینی را دارد

گرمای یک طرفه دارد

بیشتر بخوانید:

تعمیر مایکروفر

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان