7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

راهنمای کامل خرید اجاق گاز یا فر گاز

تعمیر اجاق گاز

راهنمای کامل خرید اجاق گاز یا فر گاز


راهنمای کامل خرید اجاق گاز یا فر گاز


خرید اجاق گاز، نیازمند بهره مندی از اطلاعاتی کامل و دقیق است. اجاق گاز نقش مهمی در آشپزخانه دارد. بنابراین در هنگام خرید اجاق گاز معمولی یا فر دار، به عوامل مختلفی باید توجه کرد. امروزه با مدل های مختلفی از اجاق گاز رو به رو می شویم.

اجاق گاز های رو میزی، فر دار، طرح فر و فاقد فر از جمله آن هاست. سلیقه در انتخاب هر یک از آن ها مطرح است. اما بهتر است ملاک های دیگری را برای خرید یک اجاق گاز خوب مد نظر داشته باشید. ما شما را در خرید یک اجاق گاز مرغوب راهنمایی می کنیم.

اجاق گاز رو میزی

نتیجه تصویری برای اجاق گاز رو میزی

اجاق گاز رو میزی یکی از مدل های پر طرفدار است. حرارت اجاق های رو میزی زیاد است و به راحتی به حرارت دلخواه خود خواهید رسید. این اجاق ها در مدل های استیل، استیل شیشه و تمام شیشه عرضه می شوند. مدل های شیشه ای زیبا تر بوده و تمیز کردن آن ها آسان تر است. می توانید برای پاک کردن آن ها از انواع شوینده استفاده کنید.

جهت خرید اجاق گاز آلتون کلیک نمایید

اگر قصد خرید اجاق گاز رو میزی دارید، بهتر است به مزایا و معایب آن توجه کنید:

مزایای اجاق گاز رو میزی

 • مقدار گرمایی که توسط این اجاق ها تولید می شود زیاد تر از مدل های دیگر است.
 • تنوع در طرح آن ها انتخاب را برای شما آسان تر خواهد کرد.
 • اجاق های رومیزی که دارای 5 تا 6 شعله هستند دارای محلی برای گریل و کباب کردن هستند.
 • معمولا فضایی را اشغال نکرده و از فضای زیر آن می توانید برای جاسازی وسایل استفاده کنید.

معایب اجاق گاز رو میزی

 • اگر انتخاب شما خرید مدل استیل آن هاست، تمیز کردن آن زحمت زیادی دارد. بنابراین سعی کنید از نوع شیشه ای آن ها استفاده کنید.
 • جهت خرید این اجاق ها به لوله کشی گاز شهری نیازمندید.

اجاق گاز های الکتریکی

نتیجه تصویری برای اجاق گاز های الکتریکی

در اجاق گاز های الکتریکی سیستم گرمایشی زیر سطح گاز قرار دارند. این اجاق ها در دو نوع گرانیتی سرامیک و استیل و سرامیکی شیشه ای تولید می شوند. مقاومت بالای اجای های سرامیکی ویژگی مثبت آن هاست. این مدل از اجاق گاز های الکتریکی معمولا نشکن هستند و به راحتی تمیز می شوند. مقدار گرمای تولید شده در آن بر روی سطح نمایش داده می شود. سیستم ایمنی طراحی شده در این اجاق ها، موجب جلوگیری از گرم شدن بیش از حد شیشه می شوند.

مزایای اجاق گاز الکتریکی

 • به دلیل عدم استفاده از سر شعله در ساخت آن ها، تمیز کردن آن راحت تر است.
 • میزان حرارت در این مدل از اجاق ها کم و پیوسته است و برای پخت یکنواخت مناسب است. به طور مثال برای ذوب کردن شکلات به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

درخواست: نمایندگی اجاق صفحه التون در اصفهان

معایت اجاق گاز الکتریکی

 • مقدار حرارت و گرمای تولید شده در این اجاق ها کم است.
 • تغییرات دما در آن به آهستگی رخ می دهد.
 • بعد از خاموش شدن، سطح آن تا مدتی گرم و داغ می ماند.

اجاق های رومیزی القایی

نتیجه تصویری برای اجاق های رومیزی القایی

گرمای تولید شده در این اجاق ها به صورت مستقیم است. گرما از طریق کویل های مارپیچ مسی که در زیر شیشه قرار دارند تولید می شود. کارکرد اصلی این اجاق ها به صورتی است که ماهیتابه و ظروف را به عنصر گرمایی تبدیل می کنند. سپس انرژی و گرمای تولید شده را به ظرف منتقل می کنند. استفاده از این اجاق ها نیازمند ظروف مغناطیسی مخصوص است.

این ظروف بر روی صفحه قرار گرفته و اجاق روشن می شود. با قرار گرفتن ماهیتابه مخصوص کویل ها گرم شده و گرمای لازم ایجاد می شود. بلافاصله پس از برداشتن ظروف اتوماتیک سرد می گردند. تمیز کردن این اجاق ها به راحتی امکان پذیر است.

مزایای اجاق رومیزی القایی

 • سرعت پخت و پز در آن بالاست.
 • گرمای تولید شده به اجاق منتقل نمی شوند و مسقیما به ظروف منتقل می شوند.
 • حرارت آن بسیار سریع و بالاست.

معایت اجاق رو میزی القایی

 • قیمت بالایی دارند.
 • از ظروف مخصوص باید استفاده گردد.

کلام آخر


اگر قصد خرید اجاق گاز رومیزی ندارید، باید از اجاق های معمولی استفاده کنید. اجاق گاز های معمولی در دو نوع فردار و بدون فر تولید می شوند. مدل های بدون فر عملکردی مشابه با اجاق های فر دار دارند. بنابراین تنها تفاوت نداشتن فر در آنهاست. نکاتی که در خرید اجاق گاز فردار یا بدون فر باید رعایت کنید شامل:

 1. جنس بدنه

پوشش بدنه اجاق های معمولی در دو نوع استیل و لعاب دار است. هر دو مدل جنس مرغوبی دارند. نکته حائز اهمیت در مورد بدنه استیل طول عمر بیشتر آن هاست. در مقابل پوشش لعاب دار قابلیت تمیز کردن آسان تری دارد.

 1. تعداد شعله

دومین نکته در حین خرید اجاق گاز، توجه به تعداد شعله است. تعداد شعله را با توجه به تعداد نفرات انتخاب کنید. برای خانواده های کم جمعیت 4 شعله کافیست. به مراتب افزایش تعداد، میتوانید از اجاق های 5 یا 6 شعله استفاده نمایید. تفاوت فر برقی و گازی  و فر آلتون خوبه؟  مطالعه نمایید.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان