7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

 • Info@ara-service.com
 • 021-22504188

رفع معایب پکیج بوتان + عیب یابی کامل

رفع معایب پکیج بوتان

رفع معایب پکیج بوتان + عیب یابی کامل

داشتن سیستم گرمایشی در خانه از مهم ترین تجهیزات بوده و شما به آب گرم در جهت انجام کار های روزانه ی خود مانند حمام کردن، شستن ظروف و لباس ها و… نیازمند هستید. در این مقاله قصد داریم در مورد پکیج دیواری و رفع مشکلات پکیج دیواری صحبت کنیم.

از آن جایی که پکیج نقش مهمی را در خانه ایفا می کند بنابراین سالم ماندن آن و رفع عیب و مشکلات پکیج دیواری در هنگام بروز امری بسیار ضروری است. معمولا پیشگیری کردن در خرابی هر چیز کار شما را آسان تر خواهد کرد. از این رو بهتر است قبل از خرابی لوازمی نظیر پکیج دیواری راه های عملکرد صحیح با آن را دانسته و سرویس پکیج دیواری را فراموش نکنید. در ادامه می خواهیم در مورد مشکلات رایج در پکیج دیواری صحبت کنیم و راه حل های مناسب در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 • مشکلات رایج در پکیج دیواری بوتان و رفع آن
 • چرا پکیج بوتان گرمای مطلوب ندارد؟
 • چرا با وجود آب مصرفی مناسب سیستم گرمایش کار نمی کند؟
 • دلیل انفجار در پکیج به هنگام روشن شدن چیست؟
 • دلیل افت فشار آب در مدار سیستم گرمایشی پکیج چیست؟
 • دلیل نوسان آبگرم در پکیج دیواری بوتان چیست؟
 • دلیل تنظیم نبودن فشار مدار در گرمایش چیست؟
 • چرا دمای مدار گرمایش با دمای آب مصرفی یکسان نیست؟
 • تعمیر پکیج دیواری در محل

مشکلات رایج در پکیج دیواری و رفع آن


چرا پکیج  بوتان گرمای مطلوب ندارد؟

اولین موضوعی که در رابطه با پکیج دیواری می توانید با آن مواجه شوید گرم نشدن پکیج دیواری با وجود کارکرد سیستم گرمایشی است. این مشکل رایج ترین مشکل در پکیج دیواری بوده و دلایل مختلفی دارد. اولین دلیل که معمولا موجب بروز چنین مشکلی می شود کوتاه بودن ارتفاع شعله و کم بودن فشار گاز است. دلیل دوم مناسب نبودن ظرفیت دستگاه است. به این منظور که گاهی پکیج مورد نظر توانایی گرمادهی به فضای مورد نظر را نداشته و باید پکیج بزرگ تر تهیه نمود. دلیل بعدی رسوب گرفتن رادیاتور و یا ضعیف شدن سوپاپ های پکیج می باشد.

چرا با وجود آب مصرفی مناسب سیستم گرمایش کار نمی کند؟

 

 

گاهی پیش می آید که با وجود اینکه آب پکیج مناسب می باشد اما سیستم گرمایشی گرمای مطلوبی تولید نکرده و به درستی کار نمی کند در این هنگام می بایست عیب مورد  نظر را بررسی نمود. خراب بودن پمپ، خراب بودن فلوسوئیچ پکیج دیواری، باز ماندن سوپاپ و همچنین خراب شدن شیر مربوطه در پکیج دیواری می تواند این مشکل را در پکیج به وجود آورد که می بایست یک تعمیر کار آن را مشاهده نموده و به بررسی آن بپردازند. همچنین ممکن است پکیج نیاز به تعویض قطعات داشته باشد.

دلیل انفجار در پکیج دیواری بوتان به هنگام روشن شدن چیست؟

شاید بارها و بارها مشاهده کرده باشید که پکیج دیواری شما در هنگام روشن شدن دارای صدایی انفجار مانند است. دلیل این امر مربوط به فشار گاز و قطعات مربوطه است. مهم ترین دلیل صدای انفجار در پکیج دیواری به هنگام روشن شدن تنظیم نبودن الکترود جرقه زن و مشعل می باشد. علاوه بر این خراب بودن دودکش و مشکلات مربوط به فشار گاز و همچنین مسدود شدن سوراخ های مشعل دلایل دیگری بر وجود این امر می باشد.

دلیل افت فشار آب در مدار سیستم گرمایشی پکیج چیست؟

در صورتی که مدار گرمایش پکیج دیواری شما دچار نشتی باشد می تواند موجب بروز چنین مشکلی شود. از این رو باید حتما آن را بررسی نموده و مشکل را برطرف نمایید. از طرفی وجود هوا در مدار گرمایش نیز این مشکل را ایجاد کرده و باعث افت فشار آب در مدار سیستم گرمایشی پکیج خواهد شد. در صورت بروز چنین مشکلی می توانید از یک تعمیر کار پکیج دیواری کمک بخواهید.

دلیل نوسان آبگرم در پکیج دیواری بوتان چیست؟

 

تنظیم مانومتر

 

از دیگر مشکلات مربوط به پکیج دیواری داشتن نوسان آب می باشد. زیاد بودن ارتفاع شعله ،استفاده ی همزمان از چند شیر مصرفی، خراب بودن شیر های پکیج و همچنین کم بودن فشار آب از مواردی است که می توانید چنین مشکلی را در پکیج خود مشاهده نمایید.

دلیل تنظیم نبودن فشار مدار در گرمایش چیست؟

معمولا در هنگامی که دمای پکیج دیواری افزایش پیدا می کند فشار مدار نیز افزایش پیدا کرده و می تواند موجب بروز مشکلاتی در پکیج دیواری شود. بنابراین باید عیب یابی پکیج دیواری بر روی پکیج شما صورت گرفته تا دریافت مشکل کجاست. اما از دلایلی که منجر به بروز چنین امری می شود می توان به خراب بودن یا تنظیم نبودن فشار آب در پکیج دیواری،مسدود شدن شیلنگ منبع انبساط و یا یکسان نبودن منبع انبساط با حجم آب اشاره نمود.

چرا دمای مدار گرمایش با دمای آب مصرفی یکسان نیست؟

گاهی ممکن است برای پکیج شما این اتفاق رخ دهد که پکیج دیواری دچار نوسان در بین گرما و آب شود. در این هنگام دمای مدار گرمایش معمولا خوب بوده اما دمای آب مصرفی کم است. یعنی آب مصرفی معمولا زیاد داغ نبوده و این امر موجب بروز مشکل خواهد شد. رسوب گرفتن مبدل مصرفی اولین دلیل در جهت بروز چنین مشکلی است. از دلایل دیگر بروز چنین مشکلی می توان به خراب شدن و فعال نبودن فلوسوئیچ، خراب شدن سوپاپ در پکیج دیواری، خراب شدن برد کنترل و یا کم بودن فشار آب اشاره نمود. لازم به ذکر است که دلایل گفته شده رایج ترین دلایل بوده و ممکن است مشکل از جای دیگر باشد.


تعمیر پکیج دیواری در محل


پکیج جزو آن دسته از قطعاتی است که می بایست در محل تعمیر شود. آرا سرویس دارای چندین سال سابقه ی مفید در زمینه ی تعمیر لوازم گرمایشی و سرمایشی قادر است از طریق اعزام بهترین متخصصان به تهران، البرز و بندرعباس خدمات تعمیر در محل را به شما ارائه داده و تعمیر پکیج دیواری در محلدر کم ترین زمان و به صورت تضمینی در اختیار شما قرار گیرد.


نتیجه گیری


پکیج دیواری یکی از انواع لوازم و سیستم هایی است که در گروه تجهیزات گرمایشی قرار دارد. از آن جایی که پکیج دیواری نقش مهمی در خانه و یا محیط های دیگر داشته و تامین کننده ی گرمای آب است باید به موقع مورد سرویس و تعمیر قرار گیرد. تا دچار مشکلاتی بیشتر نشود. در متن بالا در مورد مشکلات رایج در پکیج های دیواری سخن گفتیم. می توانید از طریق تماس با متخصصین آرا سرویس از خدمات تعمیر پکیح در محل بهره برده و با قیمتی مناسب پکیج خود را تعمیر نمایید. برای دریافت وقت تعمیر پکیج دیواری و دیگر تجهیزات خود نیز می توانید از طریق سایت اقدام کرده و مشکل خود را در جهت بررسی بیان و ثبت نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان