7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیرات لوازم گرمایشی

اگر شما هم همانند دیگر افراد نیاز به تعمیر لوازم گرمایشی دارید به شما توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید. ما در این مقاله در مورد تعمیرات انواع لوازم گرمایشی و سرویس آن ها صحبت کرده ایم.شما می توانید به راحتی مشکل وسیله ی خود را بررسی نموده و از طریق تماس با ما مشکل لوازم خود را برطرف نمایید.

آنچه در این مقاله خواهیم آموخت

  • تعمیرات لوازم گرمایشی
  • انواع لوازم گرمایشی و تعمیر آن
  • مشکلات رایج و تعمیر شومینه
  • مشکلات رایج و تعمیر پکیج
  • چگونه لوازم گرمایشی را تعمیر کنیم؟
  • تعمیر لوازم گرمایشی در محل
  • جمع بندی

 

تعمیر موتور خانه،پکیج،شوفاژ و شومینه

تعمیرات لوازم گرمایشی


لوازم گرمایشی جزو آن دسته از لوازمی هستند که با شروع فصل سرد نقش مهمی را ایفا می کنند. در گرم نمودن منزل هنگام فصل سرما از لوازم گوناگونی استفاده می شود به طور مثال استفاده از بخاری گازی، بخاری برقی، شومینه و پکیج در فصل سرما بسیار متداول است. هر فردی با توجه به بودجه و سلیقه ی خود می تواند نوع خاصی از سیستم های گرمایشی را استفاده نماید. مصرف هر یک از لوازم گفته شده ویژگی و خصوصیات خاص خود را دارد و در هنگام استفاده از آن ها باید سرویس لوازم گرمایشی و یا تعمیر آن ها در فصل را در نظر گرفت. هدف ما از گرد آوری این مقاله تعمیرات لوازم گرمایشی است که چگونه می توانیم به بهترین نحوه و در بهترین زمان ممکن این ابزار را تعمیر نماییم.


انواع لوازم گرمایشی و تعمیر آن


در ایران بیشترین لوازمی که برای گرم کردن منزل مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از بخاری های گازی، پکیچ و شومینه هاست. برعکس تصور بیشترین آمار خرابی و تعمیر لوازم گرمایشی نیز مربوط به این سه دسته از لوازم است که توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که لوازم گرمایشی خطر آفرین هستند بهتر است سرویس لوازم گرمایشی فراموش نشود و اقدام بعدی پس از سرویس تعمیر به موقع وسایل در هنگام خرابی و به وجود آمدن مشکل برای آن هاست.

معمولا هنگامی که برای هر یک از این ابزار مشکلی پیش می آید در قالب یک نشانه ما متوجه آن مشکل می شویم. برای مثال خراب شدن شمعک در بخاری گازی یکی از عواملی است که در شعله ها و یا خاموش و روشن شدن بخاری مشکل ایجاد می کند. به راحتی می توان با استفاده از این نشانه ها تشخیص دهید که مشکل از کجاست تا در سدد تعمیر آن بر آیید.

 

   مشکلات رایج و تعمیر شومینه

تعمیر شومینه یکی از بخش های تعمیرات لوازم گرمایشی است که می بایست توسط تعمیر کار انجام گیرد. در شومینه مشکلات بسیاری ممکن است رخ دهد که هر یک نشانه های خاصی داشته و نیاز به تعمیر دارند.تعمیر شومینه در بسیاری از موارد شبیه به تعمیر بخاری گازی می باشد. چرا که اغلب مشکلات شومینه ناشی از تنظیم نبودن شمعک شومینه و درجه ی حرارت، عدم ورود جریان گاز،خاموش شدن ناگهانی شومینه و یا ایجاد مشکلاتی در ترموکوپل است. علت خاموش شدن ناگهانی شومینه را نیز در مقاله ی تعمیر و سرویس شومینه مورد بررسی قرار دادیم. این مشکل اصولا بر اساس عدم گرم شدن ترموکوپل رخ می دهد که موجب مسدود شدن جریان ورودی گاز بر شومینه است.

همان طور که گفتیم با مشاهده ی نشانه های احتمالی می توانیم بفهمیم شومینه مشکل دارد یا خیر. به طور مثال داشتن نوسان در حرارت شومینه نشان دهنده ی اشکال در تنظیم حرارت است. بنابراین باید در سدد تنطیم آن بر آیید. هر گاه با مسائلی نظیر موارد بالا رو به رو شدید از انجام هر گونه کار خودداری نموده و جریان گاز را قطع نمایید. اصلی ترین خطری که خراب شدن شومینه شامل می شود تجمع گاز است. به ویژه اگر مشکل از سیستم خروجی گاز باشد. پس از قطع گاز از یک تعمیر کار بخواهید مشکل را بررسی کنید.

 

   مشکلات رایج و تعمیر پکیج

پکیج دومین وسیله ی گرمایشی است که به دلیل مزایایی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله نیز همانند سایر لوازم گرمایشی نیاز به تعمیر و سرویس پکیج دارد. اولین مشکلی که برای یک پکیج پیش می آید و نیاز به تعمیر پکیج پیدا خواهید کرد انفجار شعله در هنگام روشن کردن است. این مسئله به دلیل تنظیم نبودن فشار گاز ایجاد می شود که در حین روشن نمودن گاز یکباره هجوم آورده و موجب صدای انفجار در حین روشن شدن می شود. در صورتی که از این مشکل به سادگی گذر کنید پس از مدتی بیشتر شده و می تواند موجب آتش سوزی و یا تجمع گاز شود. مشکلات دیگری نظیر: کاهش فشار گاز،روشن نشدن پکیج، صدای تق تق کردن پکیچ، تجمع رسوب در پکیج و… دسته ای از مسائل است که شما حتما باید اقدام به برطرف نمودن آن کنید.


چگونه لوازم گرمایشی را تعمیر کنیم؟


بسیاری از افراد در هنگام بروز مشکل در سیستم گرمایشی و یا سرمایشی خودشان در سدد حل مشکل بر می آیند. اما چرا این کار اشتباه است؟ به دو دلیل نباید خودتان اقدام به تعمیر کنید. اولین دلیل حفظ امنیت است. مسلما فردی که دانش کافی در این زمینه نداشته و اقدام به برطرف نمودن مشکل کند می تواند جان خود را به خطر انداخته و نه تنها مشکل را حل نکند بلکه امنیت را در سیستم از بین ببرد. دومین مسئله گسترش خرابی است که در صورت نداشتن دانش می تواند مشکل را به سایر قسمت ها انتقال داده و در این صورت فقط هزینه ی تعمیر لوازم گرمایشی را افزایش می دهد.


تعمیر لوازم گرمایشی در محل


تعمیر لوازم گرمایشی در محل توسط متخصصین متبحر در این زمینه انجام می گیرد. اگر امکان بردن لوازم گرمایشی یا سرمایشی خود را به محل تعمیر ندارید از خدمات تعمیر لوازم گرمایشی در محل استفاده نموده و از طریق تماس با ما مشکل سیستم گرمایشی خود را رفع نمایید. پیش از شروع فصل زمستان نیز می توانید سرویس شومینه و پکیج را انجام دهید تا در زمستان دچار مشکل نشوید. می توانید با مطالعه ی مقاله ی سرویس و تعمیر شومینه و پکیج می توانید دلیل مشکلات خود را بررسی نموده و بتوانید بهتر برای تعمیر تصمیم بگیرید.


نتیجه گیری


برای تعمیر لوازم گرمایشی منزل می بایست ابتدا مشکل را بررسی نمایید تا مطمئن شوید شومینه یا پکیج شما نیاز به تعمیر دارد. در صورتی که با هر یک از مشکلات رایج در شومینه و یا پکیج خود رو به رو شدید حتما باید یک تعمیر کار را برای تعمیر سریع تر جهت تعمیر سیستم خود بیاورید تا مشکل را برطرف نموده و خیال خود را راحت کنید. به هیچ وجه خود اقدام به تعمیر نکرده و این کار را به فردی که در این زمینه دانش دارد بسپارید.

بیش تر بخوانید:

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان