7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیرات لوازم سرمایشی

پیش از این در مورد تعمیر لوازم سرمایشی (کولر آبی و کولر گازی) مطالبی گفته شد. در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیرات لوازم سرمایشی صحبت کنیم. مسلما برای شما نیز پیش آمده که خرابی قسمتی از کولر شما موجب آزار شما در فصل تابستان و وسط گرما شده است. این موضوع موجب می شود که شما چند روز را با سختی سپری کنید و یا نیاز به خرید یک کولر جدید پیدا کنید. هدف ما در این مقاله راهنمایی در جهت پیشگیری از مشکلات سیستم های سرمایشی است. ما می خواهیم مطمئن ترین راه را در جهت تعمیر کولر به شما معرفی نماییم.

آنچه در آین مقاله می آموزیم

  • تعمیرات لوازم سرمایشی
  • انواع سیستم سرمایشی
  • تعمیر کولر آبی چگونه است
  • تعمیر موتور کولر آبی
  • مشکلات رایج در کولر آبی
  • تعمیر کولر گازی
  • تعمیرات لوازم سرمایشی در محل
  • جمع بندی

 

تعمیر و سرویس کولر آبی

تعمیرات لوازم سرمایشی


با فرا رسیدن فصل گرما استفاده از سیستم سرمایشی بسیار متداول شده و هر فردی از سیستم سرمایشی خاصی برای تهویه ی هوا استفاده می کند. به طور کلی و رایج دو مدل سیستم سرمایشی وجود دارد که شامل کولر های آبی و کولر های گازی است که افراد از آن ها استفاده می کنند. البته استفاده از سیستم های گرمایشی برقی نظیر پنکه نیز وجود دارد که در دنیای امروز کم تر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین استفاده از لوازم سرمایشی در فصل تابستان رونق گرفته که با رسیدن این فصل باید اقدامات لازم در مورد منابع سرمایشی انجام گیرد.


انواع سیستم سرمایشی


همان طور که گفته شد در ایران اصولا از دو نوع سیستم سرمایشی استفاده می شود که شامل کولر آبی و کولر گازی است. هر یک از این منابع دارای ویژگی و مزایا و معایب منحصر به فرد خود هستند اما وجه مشترک بین این دو خرابی های احتمالی است که ممکن است برای آن ها به وجود آید.
تعمیر کولر آبی چگونه است؟
رایج ترین نوع کولر در ایران استفاده از کولر آبی است. کولر آبی معمولا دارای سابقه ای کهن تر از کولر های گازی بوده که اصولا بیشتر از کولر های گازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم ترین عوامل برای استفاده از این دسته ی سیستم های سرمایشی قیمت مقرون به صرفه تر و سرما دهی مطلوب در آن است. اصطلاحا کلمه ی کم مصرف را برای این کولر استفاده می کنیم. اما با تمام مطالب گفته شده بیشتر خرابی های سیستم سرمایشی مربوط به کولر های آبی است. از آن جایی که منبع تامین سرما در کولر آبی باد و آب هستند همین موضوع می تواند بر تعمیر کولر آبی تاثیر بگذارد.
تا حد امکان توصیه می شود برای پیشگیری از تعمیر کولر آبی آن را سرویس نمایید. بهتر است با فرا رسیدن فصل گرما سرویس کولر آبی انجام شود در مراحل سرویس کردن کولر آبی موارد زیر معمولا بررسی می گردد:
• بررسی پوشال در کولر آبی: اولین چیزی که یک تعمیر کار در سرویس کولر مورد توجه قرار می دهد. بررسی پوشال هاست. تعویض پوشال کولر آبی مهم ترین نقش را در عدم فرسودگی و خنک کردن مطلوب کولر آبی داراست. با توجه به شرایط زندگی شما تعویض پوشال می تواند هر دو سال یکبار صورت گیرد.
• بررسی موتور کولر آبی: حال نوبت به بررسی داخلی کولر می رسد. برای این کار فرد متخصص می بایست نگاه داخلی به کولر شما انداخته و تمامی قسمت های موتور را مورد بررسی قرار دهد. گردش آب صحیح و گردش هوا مربوط به عملکرد دینام در موتور کولر می باشد.

    تعمیر موتور کولر آبی

معمولا با خراب شدن موتور اتفاق های زیادی در کولر رخ می دهد که همه ی آن ها موجب خنک نبودن باد در کولر و یا حتی سوختگی در قسمت های متخلف می شود. بیشتر مشکل مربوط به قسمت پمپ در موتور است. روشن نشدن موتور پمپ آب در کولر مربوط به برق ورودی است. در این هنگام سیستم برقی مربوطه باید مورد بررسی قرار گیرد. دلیل خنک نبودن باد کولر نیز کم بودن فشار و یا گرفتگی لوله ی آب است همچنین میتوان مشکل را به خراب بودن واترپمپ نیز ارتباط داد.
مشکلات رایج در کولر آبی
• عدم تنظیم تسمه ی کولر
• پاره شدن واتر پمپ
• نیم سوز شدن موتور کولر
• صدا دار شدن موتور کولر
• کار کردن یک دوره ی موتور در کولر
موارد بالا از رایج ترین مشکلات در کولر های آبی است که در صورت مشاهده ی آن ها باید سریعا اقدام به تعمیر موتور کولر و به طور کلی کولر آبی نمایید.

   تعمیر کولر گازی / اسپیلت

دومین وسیله ی سرمایشی کولر گازی است که باید مستقیما قبل از شروع سرما سرویس کولر گازی انجام گرفته و یا در صورتی خرابی تعمیر گردد.
در سرویس کولر گازی مواردی نظیر سرویس فیلتر ها،فین ها،کمپرسور ها و مواردی از این قبیل می بایست مورد بررسی قرار گیرد. این موضوع سبب می شود کولر شما از جهات مختلف سرویس شده و در طول فصل با مشکل خاصی مواجه نشود. اما در صورتی که مشکلی برای کولر شما پیش آمده باشد باید در سدد تعمیر بود.کولر های گازی دارای برند های مختلفی است که یک تعمیر کار حرفه ای قادر به سرویس و تعمیر برند های مختلف می باشد. رایج ترین مشکلاتی که یک کولر گازی را وابسته به تعمیر می کند موارد زیر است:
• اگر فیلتر هوای کولر کثیف شده باشد باید حتما تعویض گردد تا دچار مشکلات بعدی نشوید.
• از دیگر مشکلات سرد نبودن باد کولر گازی است که در صورت استفاده ی صحیح و سرویس مرتب با این مشکل مواجه نخواهید شد.
• تعمیر برد الکتریکی و فن های کولر گازی باید سر موقع انجام شود و به محض مشاهده ی مشکلاتی از این قبیل باید سریعا تعمیر کار را برای تعمیر احضار نمایید تا مشکل را بررسی نمایید.
• بررسی کابل های کولر و تعمیر سیستم برق کشی در تعمیرات لوازم سرمایشی و کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است.
• مسدود شدن مسیر آب موجب خروج آب از کولر گازی می شود که باید تعمیر شود.


تعمیرات لوازم سرمایشی در محل


خدمات تعمیرات لوازم سرمایشی در محل از جمله خدمات ما به مشتریان است. با استفاده از این خدمات می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن یک تعمیر کار را برای تعمیر لوازم سرمایشی خود به منزل برده و مشکلات کولر خود را برطرف کنید. هدف ما آسایش و راحتی شما و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه ی شماست.


جمع بندی


با توجه به مطالب گفته شده و در یک جمع بندی کلی باید گفته شود که تعمیر انواع کولر و یا سرویس آن ها قبل از شروع فصل مهم بوده و باید حتما یک متخصص این مراتب را انجام دهد تا در طول فصل با مشکلات رایج در سیستم سرمایشی خود مواجه نشده و وقت خود را هدر ندهید. انواع مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی یا آبی شما رخ دهد را در این مقاله و مقاله ی قبل مورد بررسی قرار دادیم که می تواند راهنمای شما در جهت برطرف نمودن مسائل است.

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان