7 روز هفته، حتی روزهای تعطیل منتظر صدای گرم شما هستیم

  • Info@ara-service.com
  • 021-22504188

تعمیر ماکروفر آریستون

ara-service.

تعمیر ماکروفر آریستون


تعمیرات ماکروفر آریستون


آریستون بیش از 80 ساله که اعتماد شما رو به خود جلب کرده و به عنوان معتبرترین مارک ایتالیا در لوازم آشپزی شهرت خودش رو کسب کرده .

آریستون طیف گسترده ای از لوازم آشپزی رو با نوآوری و فناوری با کیفیت ارائه میده که نه تنها عملکرد خوبی داره ، بلکه دارای سبک و ظرافت متناسب با هر آشپزخانه ایست .

آریستون همیشه در کنار شماست و محصولی رو ارائه میده که برای مراقبت از آنچه در زندگی روزمره برای شما مهمه ، طراحی شده . آریستون 5 سال گارانتی برای همه لوازم پخت و پز ارائه میده .


ماکروفر یا ماکروویو آریستون


شاید خیلی وقت پیش تعداد لوازم برقی که در آشپزخونه شما موجود بود به تعداد انگشتان دست هم نمیرسید .

اما امروزه در بیشتر آشپزخونه ها لوازم برقی به تعداد زیاد موجود است . از  ماشین لباسشویی گرفته تا کوچکترین وسیله مثل همزن برقی .

یکی از لوازم برقی که میتونه در بخش آشپزی بسیار موثر واقع بشه ،  فِر ماکروویو یا ماکروفر آریستون هستش .

این وسیله که امروزه انواع زیادی داره ، با وجود اندازه‌ی نه چندان بزرگش ، میتونه به راحتی از پس کارهای بزرگ بربیاد . از طبخ سریع انواع غذا گرفته، تا یخ‌زدایی، پخت پاپ‌کورن و کیک.

ماکروفر یا ماکروویو وسیله ایست که از امواج با طول موج کوتاه و فرکانس بالا برای طبخ غذا استفاده میکنه و تعدادی فناوری دیگه در اون بکار رفته .


انواع قطعات و تعمیر ماکروفر آریستون


میکرو سوئیچ درب

این کلید درب مایکروفر در هنگام قرار گرفتن درب در حالت بسته به اجزای مختلف مایکروفر نیرو میده و هنگام باز بودن درب برق رو قطع میکنه .

طول این سوئیچ درب تقریباً 1/2 اینچه و دارای 2 شاخه فلزی به نام ترمیناله که از بدنه اون امتداد داره . اگر مایکرو شما به درستی نمی چرخه یا گرم نمیشه ، ممکنه سوئیچ درب مشکل داشته باشه .

با استفاده از چند متر می تونید سوئیچ رو برای پیوستگی بررسی کنید. با فشردن دکمه محرک ، باید پیوستگی بین این ترمینال ها رو مشاهده کنید. در صورت عدم تداوم ، سوییچ باید تعویض بشه .

توجه: قبل از شروع این تعمیر ، ابتدا مطمئن بشید که مایکروفر یا مایکروویو شما از برق کشیده شده  و خازن شما تخلیه شده . یک خازن مقدار زیادی برق رو ذخیره می کنه حتی وقتی مایکروفر شما به برق متصل نباشد .

سوئیچ درب مانیتور

قبل از اقدام به تعمیر ماکروویو یا ماکروفر خود را از برق بکشید . شما باید گریل رو بردارید ، که توسط دو پیچ در بالای گریل در جای خود قرار گرفته (قبل از انجام این کار درب مایکروفر خود را باز کنید).

گریل را بردارید. پیچ سمت چپ را نگه دارید و صفحه کنترل رو در محل خود نگه دارید. پیچ پشت تابلو رو باز کنید. اکنون باید بتونید پانل را بالا برده و برای جدا شدن به جلو بکشید.

سوئیچ درب را با جدا کردن پیچ ها برای جدا شدن مجموعه سوئیچ پیدا میکنید. برای برداشتن کلید میانی ، روی برگه انتشار فشار دهید. اتصال سیم رو جدا کنید تا سوئیچ قدیمی آزاد بشه .

سوئیچ درب به طور معمول بسته است.

موتور درایو

این یک موتور محرک گردان مایکروفر است . موتور محرک در زیر صفحه مایکروفر شیشه ای قرار دارد و به شما اجازه می دهد تا صفحه دیافراگم هنگام استفاده از دستگاه بچرخد.

اگر موتور پر سر و صدا باشه یا اصلاً روشن نشه ، ممکنه موتور درایو شما خراب بشه . قبل از شروع این تعمیر حتماً برق مایکروفر رو قطع کنید.

به سادگی صفحه پایین و موتور محرک مایکروفر خود رو باز کنید ، سیم ها را جدا کرده و قسمتی که تهیه کرده ایید را جایگزین و نصب کنید .

این شافت محرک 21 ولت است ، قطری حدود 2 اینچ دارد و از فلز ساخته شده است.

پیچ لولای درب ماکروفر و ماکروویو

این پیچ مخصوص ماکروویو هست . اگر نیاز به دسترسی به اجزای داخلی ماکروویو یا درب ماکروویو باشه ، یک تکنسین واجد شرایط از آراسرویس باید این قطعه رو نصب کنه .

خازن های ولتاژ بالا می تونند بار الکتریکی کشنده ای را حفظ کنند حتی در صورت جدا شدن ماکروویو از برق ، و اجزای محافظ درب باید پس از تمام تعمیرات درب ، از نظر نشت آزمایش شوند.

دیود

طول دیود تقریبا 3 اینچه و به صورت جداگانه فروخته میشه . دیود ولتاژ بالا یک وسیله کنترل جریان الکتریکی درون مایکروفر شماست.

مطمئناً شوید برق مایکروفر رو قطع کرده و در هنگام انجام این تعمیر بسیار احتیاط کنید ، زیرا مایکروفر ها حتی در هنگام شارژ از برق نیز می تونند بار الکتریکی رو حفظ کنند.


تعمیر ماکروفر آریستون توسط آراسرویس


تیم بزرگ و متخصص ما در زمینه تعمیرات وسایل خانگی بسیار هوشمندانه عمل کرده و با کمترین زمان و با بهترین عملکرد دستگاه شمارو تعمیر می کنه . شما می تونید از طریق راه های تماس با ما در ارتباط باشید و مشکلتون رو حل کنید .

 

من به تعمیرکار ماکروفر آریستون نیاز دارم

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام

به روزترین مطالب تعمیرات

تلگرام

آخرین مطالب در مورد تعمیرات

ساعت کاری آرا سرویس

شنبه تا جمعه - 8:00 - 22:00

تهران. پاسداران

پاسدارن. میدان هروی. خیابان ساقدوش. خیابان زندی 2
تماس با کارشناسان